[W7] Windows nie obsługuje słuchawek - co zrobić?

Witam!

Mam zainstalowany na komputerze Windows 7 Home Premium. Odkąd go zainstalowałem (wcześniej miałem XP) pojawił się problem z słuchawkami - otóż gdy je wpinam do komputera, system ich nie wykrywa tylko dalej puszcza muzykę z głośników. Dopiero uruchomienie menadżera usuwania problemów pomaga rozwiązać ten problem.

Zastanawiam się więc co zrobić, żeby rozwiązać ten problem. Próbowałem ustawić jako domyślne słuchawki, ale okazało się, że problem występuje nadal - tylko w odwrotną stronę.

Powiedzcie mi co zrobić, żeby pozbyć się tego problemu?

U mnie na sterownikach Realteka, jest błąd w opcji wykrywania słuchawek. Trzeba zrobić odwrotnie niż to sugeruje :slight_smile: Brzmi to tak: NIE wykrywaj urządzeń podłączonych do panelu zewnętrznego, a powinno być odwrotnie :slight_smile: Może w tym problem :?:

Niestety próbowałem to robić, ale nie przyniosło to rezultatu…

tak więc znacie jeszcze jakieś inne rozwiązanie tego problemu?

Współczuję ustawiania dżwięku pod Win7, pół dnia mi zeszło aby zamiast słuchawek dżwięk był na głośnikach. Udało mi się ale już nie bardzo pamietam jak to zrobiłam. Na pewno weszłam do Menedżera Realtek przez panel sterowania a następnie sprzęt i dźwięk i kombinowałam. W tym panelu jest możliwość zmiany wejść - system sam wykrywa co masz podłączone na którym wejściu. Zrezygnowana w miejsce słuchawek podłączyłam głośniki i zaskoczyło a nastepnie ustawiłam urzadzenie domyślne jako głośniki. Nie szkodzi popróbować.

Ale ja nie mam tego Realteka…

Można to doinstalować? Jeśli tak to skąd?

Zobacz tutaj: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3726658

Swoją drogą chyba pomyliłeś się w modelu laptopa w podpisie :slight_smile:

Ale to nie chodzi o ten komputer. Mam taki starszy model komputera stacjonarnego, w którym niedawno zainstalowałem Windows 7 i dlatego mam problemy…

Dlaczego?

Zasugerowałem się podpisem. A wydawało mi się, że się pomyliłeś bo nie znalazłem d w 6880ew za to jest d v 6880ew. To w takim razie sprawdź model karty dźwiękowej i ściągnij najnowsze sterowniki.

Ja dostałam różne sterowniki razem z komputerem i wczytanym Win7, ale zobacz w panelu sterowania w dżwiekach na zakładkę “Zarządzaj urządzeniami audio” mozna tam również wybrać urządzenie i ustawić jako domyślny , jeśli będzie coś nie tak, to system pokaże ci rozwiązanie w “centrum akcji” na chorągiewce.