W7 - zwiechy, eksplorator windows nie odpowiada

Witam,

od kilku dni mam problem, przy starcie systemu i włączeniu wszystkich programów system po kilku ruchach zacina sie, a później wyskakuje okienko “Eksplorator windows nie odpowiada”. Pozostaje tylko reset kompa i można tak w kółko. Nie wiem co robić, PROSZE O POMOC,

Windows7 32 bit

Doinstalowywałeś ostatnio jakiś konkretny program po którym to się zaczęło dziać? Jak nie kojarzysz to reinstalacja jest tu sensownym wyjściem.

Podaj konfigurację komputera i musisz określić czy masz zawalony komputer czy też nie :slight_smile:

Ostatnio aktualizowałem AllPlayera, nic pozatym. Myśle, że to jest kwestia jednego programu tak jak u innych tylko nie znam sie na tych logach a po tym poznajecie problem.

:slight_smile:

Czy przy AllPlayer są doinstalowywane kodeki? Ja po instalacji jakieś tam wersji K-lite miałem problemy z zawieszającym się explorerem… miało to związek z miniaturami… Może tak profilaktycznie przeczyść rejestr CCleaner? Trudno tu coś doradzić przy tak skąpych danych…

Odinstalowałem AllPlayer oraz K-Lite, przeczyścilem rejestr CCleaner i nic. Dalej ten sam problem, macie jakieś pomysły?

Zyletka , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Jak pamiętam ten problem z miniaturami filmów powodował wywalanie się explorera a nie zawieszanie i działo się to tylko przy otwieraniu foldera z plikami video których miniatur win jeszcze nie utworzył (przy probie tworzenia ich się wysypywał).

Może explorer próbuje uzyskać dostęp do jakiegoś foldera ale jest blokowany przez antywira.

Usunąłem firefoxa, antywirusa i widać różnice, ale nie jest do końca dobrze, bo eksplorator zacina sie w niektórych momentach i trzeba resetować. Może skan jakimś antywirusem?

EDIT:

nie widać różnicy, cały czas ten sam problem CO ROBIĆ?