W7RC: czarne paski po obu stronach ekranu

jak w temacie:

na rozdzielczości mniejszej niż 1280x800 są 2 paski przy obu stronach. Na beta było normalnie.

Jeśli masz panoramiczny monitor a rozdzielczość dostosowaną do standardowych to albo obraz będzie rozciągnięty albo będą paski, widocznie w W7 wybrali paski…

A co będzie, jeżeli włączymy grę, która zmienia rozdzielczość ekranu na 800x600 i nie można zmienić! Wtedy paski mogą utrudnić użytkowanie gry! Słaby pomysł wybrali…

I co nic nie można zrobić z tym?

Ja też bawię się W7 no i też w niektórych grach mi tak zmienia ale w większości nowych gier już są dostępne rozdzielczości specjalnie na monitory panoramiczne.

Ale wydaje mi się że gdzieś w 7 jest jakaś opcja odnośnie rozciągania/pasków jeśli nie w konfiguratorkach to może gdzieś w rejestrze

A co jeśli mamy starą grę i “cudem” nam odpali pod Windowsem 7? I w tej starej grze nie można zmienić rozdzielczości? Te paski zostaną na zawsze? W moim wypadku te paski mi przeszkadzają :frowning:

Już lepiej w Viście było. Gra zmienia rozdzielczość ekranu na np. 800x600 i wtedy Vista “rozciąga” obraz na monitorze “wedle” tej rozdzielczości. To jest już o wiele lepsze!

poszukaj w ustawieniach, postaram się poszperać w rejestrze jutro i może coś znajdę

Dodane 26.08.2009 (Śr) 21:48

Jeśli masz karte Nvidia w “Nvidia Control Panel” po lewej stronie wybierz “Adjust desktop size and position” a następnie popróbuj po kolei te 4 opcje w “When using lower…”

Niestety nie mam nvidii :frowning:

Zainstaluj najnowsze sterowniki do twojej karty (oczywiście w wersji dla 7) i szukaj opcji która odpowiada za rozciąganie podczas za małej rozdzielczości

kukicola Wielkie dzięki zadziałało.

Do usług :wink: