W810i,w850i,n73?

Jaki telefon polecacie ?:slight_smile: Tylko proszę podać dlaczego akurat ten fon ^^ i jak znacie wady, tych fonów ;] to proszę również podać :wink: :slight_smile: Dzięki z góry :slight_smile:

Ja polecam Nokie N73.

Dlaczego?

Dlatego, że posiada Symbiana 3rd (konkretna wersja 9.1), dwa głośniki stereo, duży wyświetlacz.

W810i odradzam, ponieważ jest troche awaryjny. Często w sieci skarżono sie na “białe ekrany” i brak reakcji ze strony telefonu. Poza tym nie jest to już najnowszy model.

W850i niezły, ale nie brałbym, bo jest troche mało funkcjonalny. Jak to w SE poza aparatem i mp3 nic więcej nie da się zrobić :?

Ja mam pytanie odnośnie W810i. Mam możliwość dopłacenia za kartę 2GB, jednak kolega mówił mi, że gdy do SE włożysz kartę 2GB to zaczynają wariować. Czy to prawda? Proszę się nie śmiać, bo jestem kompletnie zielony w temacie telefonów komórkowych :lol:

Jeśli masz najnowsze FW (oprogramowanie) to wszystko będzie działało OK.

Fajna jest Nokia N73. Ma Symbiana (wersję 9.1), dobry aparat (3.2 Mpix), dobry wyświetlacz, stereo,

Polecam też SE W810i, ale ma trochę mały wyświetlacz i jest troche stary

Jeśli chodzi ci o wyświetlacz i o możliwości symbiana to Nokia N73 ale jeśli o jakość muzyki to tylko SE serii W. Posiadam W810i i powiem że bardzo fajny i funkcjonalny telefon. Nie każdemu podoba się symbian, bo po prostu jest mu nie potrzebny a jakość muzyki jest wspaniała nawet N73 tego nie da :mrgreen: A co do aparatu to różnicy dużej nie ma.

Nie jest tak dobrze jak ci się wydaje…

SE mają bardzo małą moc wyjściową i na dodatek jakość nie jest najlepsza. Mało wymagający ludzie (muzycznie) uważają że SE ma BDB jakość dźwięku ale tylko dla tego że posiada w zestawie słuchawki dokanałowe które uwydatniają basy…

Większości ludzi właśnie bass kojarzy się z wysoką jakością co jest absolutną pomyłką (mówiąc delikatnie :))

Po podłączeniu dobrych słuchawek typu Sennheiser PX100, Koss Porta Pro itd i po wyłączeniu wszelkich dopalaczy typu MegaBass można naprawdę się przekonać że SE to przeciętna jakość…

Standardowe sterowniki dźwięku w SE rzeczywiście nie są najlepsze, ale w internecie można znaleść sporą ilość sterowników, można wybrać sobie, te odpowiednie dla nas i cieszyć się lepszą jakością muzyki… czystym i dynamicznym dźwiękiem.

Jeżeli chodzi o W810i… standardowo może nie zachwyca swoimi możliwościami, ale można go niesamowicie rozbudować. W internecie można znaleść masę sterownikow do aparatu i dźwięku, patch’y które dodają nowe ciekawe funkcje, nowe ikony… wszystko można dostosować do własnych potrzeb. Ja do swojego telefonu wrzuciłem nowe sterowniki wyświetlacza, aparatu i dźwięku, ponad 50 patch’y i 200 nowych ikon i w najbliższym czasie napewno nie zamienię go na inny model.

Jest to dobry telefon dla osób, którym nie jest potrzebny symbian w codziennym korzystaniu z telefonu, a chcą mieć telefon dobry, tani i z dobrą jakością dźwięku.

Ja z tych trzech wybrałbym W850i… Dużo lepszy wyświetlacz niż w w810i, Walkman 2.0, ciekawy wygląd… no ale to tylko mój wybór :slight_smile:

Osobiście polecam N73 :smiley:

Jak dla mnie to W810 i W850i to się przy nim chowają.

Kumpel go ma i bez porównania do SE. Jego główna zaletą to jest Symbian 3rd(9.1) na którego można znaleźć masę fajnych rzeczy, których nigdy w życiu nie znajdziesz na Jave. Jedyną małą wadą tego telefonu są małe klawisze, ale to kwestia przyzwyczajenia :stuck_out_tongue: Sam miałem taki problem. Gdy przeniosłem się z Nokii 6151(ma dobre klawisze do szybkiego pisania sms) trudno było mi się przyzwyczaić do N70(od n73 klawisze się nie wiele różnią), ale problem miną po ok. kilku godzin bawienia się telefonem :stuck_out_tongue:

Pozdro