W995 vs. N95

którą wybrać ? dodam, że mam do wyboru tylko jedną z tych dwóch.

pozdrawiam :wink:

W995 jest nowszy o wiele… no i lepszy aparat. Może to jakieś argumenty.

Zobacz sam :slight_smile:

http://www.telepolis.pl/porownanie.php?akcja=porownaj

Zgadzam się z poprzednikiem, że W995 jest nowszy. Jest na pewno cieńszy od N95. Miałem N95 i byłem średnio z niej zadowolony. W sonym na pewno dłużej wytrzyma Ci bateria :slight_smile:

Zależy czy telefonu będziesz używał do podstawowych rzeczy takich jak dzwonienie czy też do bardziej skomplikowanych. Ja osobiście bym wybrał N95. Może dla tego że ja telefonu używam do wielu rzeczy. Przede wszystkim posiada on system operacyjny Symbian co otwiera szerokie możliwości przed użytkownikiem. Druga sprawa to multitasking (wielozadaniowość) czyli minimalizowanie aplikacji, które działają w tle w czasie rzeczywistym a nie są tylko „zamrażane”. Wyobraźmy sobie, że przeglądasz strony internetowe i nagle przychodzi SMS co robisz? W N95 możesz zminimalizować przeglądarkę, odczytać SMS, odpisać i przełączyć z powrotem na przeglądarkę. Co do aparatu to nie widziałem telefonu (nawet te z 8 czy 12 MP), który robi zdjęcia lepsze od N95. Co do baterii to faktycznie jest ona jednym z minusów telefonu, lecz przy mądrym użytkowaniu czyli zamykaniem niepotrzebnych działających aplikacji a nie wyłączaniu ich „czerwoną słuchawką” (wtedy niektóre tylko się minimalizują pobierając niepotrzebnie energię) wytrzyma ci dłużej. Inne minusy to częste problemy z luźnym sliderem i mała jak na dzisiejsze standardy ilość pamięci RAM wynoszącej 64 MB (Nie mylić z wersją 8GB która ma 128 MB RAM). Oczywiście wybór należy do Ciebie :slight_smile:

To są dwa różne typy telefonow. SE to zwykły tel. bez systemu natomiast Nokia to smartfon z Symbianem. Oczywiście że lepszym wyborem będzie N95. Ale też należy zapytać przyszłego użytkownika czy będzie chciał coś więcej robić na telefonie czy też jedynie dzwonić i smsować jeśli to drugie to SE będzie wystarczający.

W kwestii aparatu fotograficznego, W995 ma więcej megapikseli , co nie znaczy, że robi lepsze zdjęcia. Warto to przy każdej okazji podkreślać. Jeśli zdecydowałbyś się na nokię, to koniecznie wybierz n95 8gb. Ja osobiście wybrałbym nokie.

To, że aparat ma więcej pixeli nie znaczy, że zdjęcia robi lepsze…

Ja nokii n95 nie wziąłbym ze względu na to, że jako system operacyjny ma symbiana, a ja mam do niego pewną urazę.

D tego bardzo nie lubię firmy Nokia, ponieważ robi teraz największy szajs a do tego bierze za to sporo pieniędzy (doskonałym przykładem jest Nokia N97- gdy wchodziła na rynek była droższa od iPhona (3000zł), który jest od niej DUŻO lepszy). A poza tym se w995 to bardzo fajny telefon i sam się nad nim zastanawiałem ale w końcu kupiłem Samsunga Wave.

Gorąco polecam W995. Sam posiadam ten telefon i jest super nawet bez Symbiana.