Wada. Nowy akapit-automatycznie z duzej litery

Pisżąc maila każdy akapit rozpoczyna automatycznie wyraz z DUZEJ litery. Tymczasem najczęściej bywa to błędem. Wymaga korekty. .

Chciałbym porady. Czy jest możliwość wyłączenia tej uciążliwej usługi. jaką jest
automatycznie wstawianie dużej litery w nowym akapicie.

Pozdrawiam/Yan.

Jaki program?

Na pewno się da - sprawdź ustawienia autokorekty w programie, którego używasz.

Hej
Radekowi68 w odpowiedzi.
Poczta systemowa w Windows 10
Yan

Hej
Nikt nie wie jak sie pozbyć tej wady. Ubolewam.

Za formatowanie tekstu w twojej poczcie systemowej odpowiada zapewne szczątkowy moduł Worda, w którym rozpoczynanie akapitu od dużej litery jest opcją.
Powinno to być możliwe do wyłączenia w ustawieniach formatowania tekstu albo w autokorekcie

Nie wiem czy przypadkiem ten programik nie korzysta z ustawień systemu, może tam można spróbować wyłączyć automatyczne poprawianie błędów. Ale to tylko moje domysły.

Ogólnie systemowa poczta Windows 10 to porażka i nie da się jej normalnie używać. Jest wiele darmowych, znacznie lepszych programów pocztowych, ot choćby Thunderbird i polecam pójść tą drogą.

Hej
Wypróbowałem powyższe porady:

  • Worda- nie mam /
  • Pisanie/Poprawiaj błędy-wyłączyłem
    Konfiguracja Akapitu w POCZTA nie ma potrzebnej do korekty opcji “dużej litery”.

Duża litera w nowym akapicie sama się tworzy, co zazwyczaj wymaga korekty.
Uważam to za błąd systemu!!

Pozdrawiam/Yan.

Wychodziłoby że zapomniano takiej funkcji dodać:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/apps_windows_10-outlook_mail/windows-10-mail-app-how-to-disable-auto/af64d339-80ea-4ae4-8823-d006e10ffa5c

Hej
To forum jest zapewne czytane przez pracowników Microsoft Polska więc może
zgloszą korektę. Automatycznie wpisywana duża litera od nowego akapitu jest nie tylko zbędna
ale i uciążliwa… Pomysł nieudany.

Np. skopiować treści maila i gdzieś wkleić nie można. A to byłaby pożyteczna opcja.

Yan

W Libre Office jest coś takiego, może pomorze Narzędzia -> Autokorekta -> Opcje autokorekty -> Początek każdego zdania wielką literą

A co to ma do poczty jak piszę osoba wyżej to poprawkę nawet na kopiuj - wklej robi Poczta Windows 10.
A zmiana klienta pocztowego widać odpada.

Źle doczytałem wcześniejsze wypowiedzi.

Poczta systemowa to duży koń. Poczta w przeglądarce, to pikuś, bez bajerów.
W firefoxie mam gmaila, a w nim tak:

Na własne wymagania pisanie i akapity z małej litery, to w gmailu - to też jakieś rozwiązanie.

Przepraszam, ale jeszcze się dopytam. Kiedy piszesz (bez naciskania “Enter”) i system sam łamie wiersz, przenosząc go do kolejnej linijki, to wtedy też ta następna linijka zaczyna się od dużej litery?

W związki z tym, że można gmaila zsynchronizować z programami pocztowymi - sam dodawałem do outkoka, a jakby spełniał Twoje wymagania - czy to przerzucanie enterem, czy zawijanie tekstu - nie uruchamia poprawiania z dużej litery nowej linijki wersa (akapitu).

Sam mam Gmail. Pytanie było skierowane do @Yan

Jak wtedy ma łamać jak tekst “prozą”?

Już lepiej było by mu poradzić by próbowała wciskać Shift+Enter

Hallo Bander -zwierz
Sprawdziłem jak to jest.
Otóż duża litera powstaje wtedy gdy SAM przenoszę zdanie do nowego wiersza. Robię to żeby mail nie był bardzo szeroki.
Jednak to zapytanie jest użyteczne bo sam tego NIE zauwążyłem. Teraz jest dyskusyjne czy ta duża litera w nowym wierszu to wada czy ułatwienie.

Używam także inne skrzynki ale z systemowej nie zrezygnuje chociaż ma duże wady.
Np. trzy foldery Archivum, nie można skopiowąć maila, zastopować spamu itd. Moze
udoskonala z czasem. Był już kiedyś znakomity Outlook Express.
Pozdrawiam/Yan

Yan

Próbowałeś może używać „miękkich” enterów: Shift+Enter?
Wtedy powinno traktować to jako jeden akapit / paragraf.