Wada wzroku, a prawo jazdy kat. B

Z resztą czasami lepiej sie nie rozwodzić, bo tylko zbędne komplikacje, latanie po lekarzach i noszenie zaświadczeń przez to może być. Mi kazali przeczytać literki to przeczytałem… że jenym okiem za ch. bym ich nie przeczytał to inna sprawa. Za to na takiej komisji wojskowej,czy przy badaniach na studia gdzie nie kombinowałem to tylko musiałem sie na tłumaczyc przy tym i głupa nakleić- żeby nie latac i nie wyczekiwac w kolejkach po jakieś świstki i opinie.

Podziwiam ludzi, którzy sami na siebie kręcą bata.

Sprawdź sobie w prawo jazdy - rubrykę 12. Może okazać się bardzo ważna w przypadku kolizji.

http://www.google.pl/search?q=kody%20do … 80&bih=862

Dodane niedziela, 5 czerwca 2011, 22:12

Zresztą poczytajcie sobie: http://chojnice24.pl/artykul/1338/mozes … awo-jazdy/

Aby było ważne najlepiej mieć wpis 01.06

No to chyba policjant nie będzie mi gapił się w oczy i doszukiwał się soczewek.

Bez sensu…

Skoro masz p.j to oznacza, że jesteś uprawniony by je mieć i zdrowie ci na nie pozwala.

A to, że coś tam nie wpisane …?

No cóż. Mówi się trudno :slight_smile:

To leży w Twoim interesie abyś na dokumencie miał wszystko wpisane. W razie jakiegoś poważniejszego wypadku możesz zostać skierowany na badania i wszystko wyjdzie. Nie ma co zatajać faktów. Bo tylko robimy sobie na złość. A egzaminator może nie dopuścić do egzaminu praktycznego. Dla niego liczy się to co ma na papierze a tam nie ma zaznaczonego, że egzaminowany nosi okulary. W takim przypadku nakaże zdjąć okulary bo jak już pisałem wcześniej korekcyjne różnią się od słonecznych. Podczas takiego egzaminu niech się coś stanie i co wtedy ?

… To akurat na ten dzień można kupić soczewki jednodniowe, jak ktoś woli okulary:)

Tyle, że jak ktoś nigdy soczewek nie nosił to powinien wybrać sie do salonu na dobranie odpowiednich, bo niestety to nie jest tak, że kupujesz soczewki wg. mocy szkieł w okularach.

http://soczewki-kontaktowe.org/dobieranie

O czym Ty piszesz? Przecież jak ktś ma bezterminowe prawko i sie dorobi wady to nie idzie nigdzie żeby mu kod dopisali… ktokolwiek może sie przyczepic jak masz ograniczenie (kod) i sie do niego nie stosujesz… ale nie odwrotnie. jeżeli nie masz ograniczenia, ze możesz tylko w okularach to nie oznacza to, że nie moeżesz w okularach. Jeżeli nie masz ograniczenia tylko na automatyczna skrzynie biegów to nie znaczy, ze nie możesz jeździć z automatyczna skrzynią biegów. Przecież To jest logiczne i nie mam pojęcia po co wymyslasz jakieś niestworzone historie typu: ‘a co jak egzaminator będzie kazał zdjąć okulary?’ A jak będzie kazal zdjąć Ci gacie to zdejmiesz? Egzaminator nie ma zaznaczonego na papierze czy egzaminowany nosi okulary, a czy musi jeździć w okularach, czy nie musi. Rozróżniasz nie musi , od nie może?? Bo widzę, że chyba Tobie to bez różnicy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom forum za wypowiedzi, ponieważ dowiedziałem się od Nich o sprawach i przepisach, o których nie miałem pojęcia. Oczywiście dużo zależy od lekarza, ale ten do którego pójdę podobno nie jest taki zły.

też mam wadę wzroku. Dostałem prawko na 5 lat. Teraz mam bezterminowo. Nie kombinuj, bo głowy nie urwą. Ponowne badania robisz u oklisty, idziesz do lekarza i ten ci wystawia. Przyjmują prywatnie, więc następne dostaniesz przykładowo na 15 lat lub bezterminowo.

Dodane 06.06.2011 (Pn) 21:29

też mam wadę wzroku. Dostałem prawko na 5 lat. Teraz mam bezterminowo. Nie kombinuj, bo głowy nie urwą. Ponowne badania robisz u oklisty, idziesz do lekarza i ten ci wystawia. Przyjmują prywatnie, więc następne dostaniesz przykładowo na 15 lat lub bezterminowo.

Ja mam wadę wzroku, noszę okulary, prawo jazdy wydane na 1o lat, na dokumencie stosowna adnotacja 01.01-okulary, na egzaminie egzaminatorzy zawsze się upewniali czy na pewno mam okulary na nosie.

Witam gdy mam wade w prawym oku niedwodzenie 0.3 a lewe mam normalne 1.0 moge mieć prawko?

Masz bardzo kiepską wadę bo nie widzisz że ostatni post jest Czerwca 2011 roku.
DP wyślijcie mu łopatkę, ba łopatę za kopanie

Ma założyć nowy temat zamiast pisać w starym?? Nie rozumiem kompletnie.

Jeśli wada jest możliwa do skorygowania okularami to powinieneś dostać prawo jazdy z zastrzeżeniem, że nie możesz bez nich prowadzić pojazdu. Przynajmniej pamietam że kiedyś tak było.

wszystkie praw jazdy w Polsce są ok

Nie wszystkie, ale wszystkie aktualnie wydawane :wink: Ja mam bezterminowe :wink:

1 polubienie

W sumie ciekawe czy nowe pokolenie na rower już nie może brać tylko dowodziku (a iść na kurs karty “motorowerowej”).

Co do wady wzroku, znam z praktyki nieco, o ile w oku lepszy macie bodaj 0,5 to jesteście cacy praktycznie do wszystkiego. Wadę wzroku, taką “umiarkowaną II grupę” dla ZUS będziecie mieli z 0,1 czyli 10% lub mniej tego co człowiek powinien :wink: