Wadliwa płyta czy karta graficzna?

Witam, zakupiłem ostatnio kartę MSI gtx 1050ti i pojawiły się problemy w postaci freezów, czarnego ekranu, blue screenów, wolnego działania pc, zielonego ekranu podczas oglądania filmów na youtube, błąd 43 w menedżerze urządzeń  etc. ostatnio nawet przy włączeniu komputera pojawia się tylko czarny ekran. Zamieniłem z powrotem na kartę AMD 5770 i wszystko jest w porządku. Wiem, że najbardziej oczywista diagnoza to wadliwa grafika, bądź sterowniki(instalowałem większość wersji), ale zastanawiam się nad płytą główną(Gigabyte MA770-UD3). Jakiś czas temu nie działało kilka portów usb, czasami port usb się wyłączy i włączy sam w systemie. Jest jeszcze kwestia zasilania, geforce jest zasilany z szyny PCI express a radeon ma wtyczkę 6 pin.Wszystkie kondensatory na płycie głównej są w dobrym stanie.Dodam, że zasilanie jest również sprawne; testowałem na dwóch modelach.System operacyjny to Windows 10 x64.

Dobrze by było jakbyś podał jakie masz pozostałe elementy i dokładny model zasilacza.

Zasilacz to Modecom Feel 500W, drugi Modecom Carbon 620W, procesor AMD Phenom 9650, ram x4 2GB DDR2 Kingston 800Mhz, dysk 500GB Western Digital. 

Trzeba podejść i gdzieś tą nową kartę sprawdzić, nawet w serwisie, bo możliwe, że uszkodzona?

Sterowniki do nvidii zainstalowane ?

tak, jak najbardziej.