Wadliwe wiatraczki w Imac 27"

Witam

Dzisiaj mój Imac wrócił z serwisu ponieważ wiatrak (lub wiatraki) dziwnie hałasowały i przez to cała obudowa wpadała w rezonans (efektem tego było buczenie w komputerze). Pomimo, że wiatraki są nowe problem niestety pozostał ten sam.

Mieliście może takie przypadki ze swoim Imac’iem, a jeśli tak, to jak sposób wyeliminowaliście przyczynę. A może znowu komputer wylądował w serwisie? Ręce i nogi i opadają.

Dzięki za posty :slight_smile:

PS. Dodam, że resetowanie SMC nic nie pomaga :frowning:

Skoro sprzęt wrócił z serwisu to albo naprawa się nie powiodła, albo ten iMac został źle zaprojektowany/wykonany, albo Ty masz za duże wymagania co do tego komputera lub też wyjątkowego pecha. Możliwe, że tak miało być, albo i nie miało, ale tak wyszło i już zostało. Niestety nie mam iMac’a , ale u mnie w komputerze prawie nic nie słychać. Jak komputer był nowy było tylko słychać cyknięcia dysku. Teraz jak położę głowę na klawiaturze lub się pochylę nad komputerem to słyszę jedynie lekki (przyjemny dla ucha szum), który mi w niczym nie przeszkadza. Od czasu do czasu cyka HDD, ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe i można z tym żyć. Dodam, że komputer słychać tylko w nocy. W dzień jeżdżą samochody i nie słychać go w ogóle. Jak włączę muzykę (nawet po cichu) to też niczego nie słyszę.

P.S. Ciekawy dział jak na tego typu problem.

Skoro serwis nie dał rady to Tobie też się prawdopodobnie nie uda. Co najwyżej możesz stracić gwarancję jak zaczniesz w nim grzebać.

Dodane 27.06.2012 (Śr) 23:20

Tak w ogóle to co to był za serwis, bo mogliśmy się nie zrozumieć?!?

Więc tak; Ja swój komputer dałam do serwisu RAGZ w Łodzi. Z tego co czytałam na forum myapple dotyczące appla to podobno, wyjątkowo mają dobrą opinie jak serwis, w porównaniu z innymi.

Szkoda, że się pospieszyłam z postem (nie wiedziałam, że jest takie forum) i o ktoś podał mi linka do innego posta, który ten ktoś miał podobny problem co ja. I podobno drewniane biurka wchodzą w rezonans i wystarczy podłożyć filc. Teraz podłożyła korek i jest o 40% lepiej.

Z drugiej strony facet z apple care powiedział że tak być nie powinno i muszę go odda do serwisu, bo buczenie w ogóle nie powinno być niezależnie od posiadanego biurka.

Pomimo, że znam się na komputerach nie od dziś, to mam wrażenie, że ktoś zrobił mnie na szaro. No bo po co wymieniać wiatraczki skoro wystarczy coś podłożyć. Może się czepiam, bo może faktycznie coś znaleźli. Ale tego pewnie się nie dowiem już nigdy jak było naprawdę :slight_smile:

Może zapytam inaczej. Naprawa gwarancyjna czy pogwarancyjna? Też mi się wydaje, że nie powinien aż tak chodzić. Nie bardzo rozumiem jak komputer może wchodzić w rezonans z biurkiem. Brzmi to co najmniej absurdalnie. Musiał by wibrować, żeby drgania przenosiły się na blat. W końcu to nie sprężarka tylko komputer. Miałem kiedyś skrzynkę, która trochę latała, no ale bez przesady i w dodatku stała na biurku, więc jakoś trudno mi sobie wyobrazić taką sytuację.

Lilu21 , To normalne zachowanie iMaca, można nabyć nawet specjalne “kapcie” - http://www.cultofmac.com/98155/keep-you … per/98155/ :wink:

Dobre, rozbawiłaś mnie :slight_smile: Tak czy siak imac nawet z podkładkami głośno pracuje. Byłam w iSpotcie i miałam okazje obejrzeć inne imac-i i też było je słychać, ale nie tak jak mój. Zobaczę, może jeszcze raz go oddam do serwisu. :slight_smile: