Wadliwy wentylator na Arctic Cooler Freezer 7 Pro rev.2

Witam.

Dziś kupiłem nowy cooler na mój CPU i jest mały problem z wentylatorem na nim.

Jak włączam komputer to wiatrak tylko ruszy się w przód i w tył i nic po za tym, nie chce sam wejść w obroty, wiec lekko palcem rurze wiatrak w prawa stronę i zaczyna się kręcić.

Przy włączonej opcji Q-Fan control wiatrak kreci się z prędkością 860 RPM i mniej, nawet zdarzyło się ze kręcił się w granicach 500 RPM.

Krótko ujmując wiatrak nie chce sam się wprawić w obroty przy starcie komputera, wiec co mam zrobić? Czy mam oddać go i wymienić na sprawny model? Czy to jest wada która można jakoś naprawić.

Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Hmm, a wiesz do czego służy gwarancja?

Pewnie jest dla niego jeszcze za zimno.

danielbela twój post jest nieadekwatny do mojego pytania… Ja chce zrobić co tylko można aby wentylator działaj jeżeli taka będzie możliwość, dopiero w ostateczności dam go na gwarancje, gdyż jak byś nie wiedział czasem jest tak, że naprawiony sprzęt wraca naprawiony nawet po miesiącu.

Temperatura procesora wynosi 52stopnie Celsjusza bez działającego wentylatora (0 RPM), a gdy działa to temp. spada do 45 stopni Celsjusza.

I jeszcze jedno podczas startu komputera pokazuje się komunikat, że nie działa wentylator i muszę nacisnąć F1 aby kontynuować uruchamianie komputera.

Ok. Co do klawisza F1 - wejdź w BIOS i wyłącz wstrzymanie od błędów.

Co do wentylatora to według mnie powinien działać od razu po włączeniu zasilania - żeby zapewnić miękki start. Ogólnie każdy wentylator po włączeniu zasilania powinien przez pierwsze kilka sek. dostać max obroty aby po chwili je zmniejszyć.

Z tego co piszesz ewidentnie wynika, że coś jest nie tak. Chcesz go otwierać? Stracisz gwarancję. Co innego możesz zrobić poza naprawą na własną rękę?

Druga rzecz: piszesz że jak ruszysz palcem to zaczyna działać - dla mnie wynika z tego, że:

  1. ma źle ustawiony czujnik temperatury - lub uszkodzony

Ale bez otwarcia i obmierzenia nic nie zrobisz.

Więc pozostaje gwarancja - jak kupiłeś w sklepie niedaleko to pierwszą logiczną rzeczą jaką można zrobić jest, hmm, pomyślmy - pójść do sklepu i wymienić.

danielbela nie było można tak od razu ??

Ale wielkie dzięki za pomoc. Zaniosę cooler do sklepu aby wymienić na nowy sprawny model.

Jeszcze raz dzięki, pozdro :wink:

Hehhehe, pewnie że można było - tylko czy potrzeba było :wink:

Przeważnie “drobna” sugestia wystarcza :stuck_out_tongue:

Byłem w Sklepie Komputronik i sprzedawca powiedział, ze najszybciej naprawiony cooler mógł by dotrzeć do mnie w ciągu 2 tygodni, wiec polecił również zakup innego wentylatora i kurier by dostarczył go w ok.3 dni.

Wiec jaki byście polecili inny Wentylator [4pinowy] do tego Coolera ?? http://www.komputronik.pl/index.php/pro … REV_2.html

Ale jaja, sprzedali Ci zepsuty wiatrak, a teraz zachęcają do kupna nowego. Jednak ten komputronik jest genialny nie tylko w swoich cenach.