Wady i zalety 64-bitowej wersji Debiana

Cześć,

Zastanawiam się właśnie nad przejściem na 64 bitową wersje Debiana Sida ale chciał bym Was zapytać jakie kłopoty mogą mnie czekać i czy opłaca się to robić.

Czytałem na forum wypowiedzi użytkowników lecz są dosyć stare więc chciał bym zapytać aktualnie jak to wygląda.

Jak z javą, z flashem? Jak z szybkością, duża różnica jest w szybkości? Czy nie ma żadnej?

Opłaca się przechodzić na 64 bity? Ja sobie tak tłumacze iż to nowsza technologia więc warto spróbować…

I jak jest z paczkami? np. te paczki kadu 0.6 rc2 normalnie zainstaluje na tej wersji 64 bit?

Pozdrawiam

Temat 64-bit był już poruszany i niewiele się zmieniło. W pewnych zastosowaniach można zauważyć większą wydajność, ale cudów nie ma i tak. Tu jest link do pewnych testów: http://jarzebski.pl/read/x86-32-versus-x86-64.so Java 64-bitowa jest. Adobe nie wypuściło 64-bitowej wersji wtyczki, Gnash nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięty - więc trzeba stosować 32-bitową wersję. To czy opłaca się trzeba odpowiedzieć sobie samemu po rozważeniu za i przeciw…

nie ma sensu przechodzic na 64 bit

wiecej z tego problemow niz korzysci

moze kiedys ale nie teraz

Ja korzystam z x86_64, i wszystko działa :slight_smile: Flash -> nspluginwrapper, java -> w konkquerorze dziala zawsze, a jak plugin potrzebny to jest icedtea. Z niczym innym problemu nie ma (w portage sa paczki emul-x86, wiec binarki pod x86 tez chodza, np acroread).

dodo

Ja się nie zgadzam z niektórymi, nie wiem po co się bać wersji 64 Debianka, sam takową posiadam i wszystko śmiga, aż pięknie. Sprawa flash’a i skype po kwestia paru minut, a system za to działa o wiele szybciej.

A jak jest ze zużyciem pamięci przez 64 bitowe edycje?