Wady i zalety ps3 i xboxa 360

Zastawiam się nad wyborem miedzy ps3 a xboax 360 i proszę wypisanie wszystkich wad i zalet tych konsol.

ps tv mam sonego z full hd

  1. Kup ps3.

  2. Ps3 jest lepszy od xbox 360:

  • Nie grzeje się tak

  • Można grać po sieci za darmo ( w xbox 306 trzeba wykupić pakiet za 250 za rok)

  • Na ps3 można zainstalować Linuxa, można przeglądać strony www.

  • Ps3 ma lepszą grafikę

  • Jedynym minusem ps3 jest to, że trzeba kupować orginalne gry gdyż nikt jeszcze ich nie ma haków ( nie da siętaki dobry system zabezpieczeń)- gry są na płytkach blueray.

  • Sony uruchamia ps Store.

  • Cicha praca konsoli, rzekłbym nawet, że bezglosna.

sam dodam chyba jedna zaletę do ps3 mam psp

Jako że jestem posiadaczem obydwu konsol trochę się niezgodzie z poprzednikiem.

Tak pracuje konsola po ok 2h gry jeśli ją wykorzystuje w znacznym stopniu.

XBOX 360 pracuje podobnie ale szczególny szum wytwarza nie chłodzenie tylko napęd DVD.

Konsole grzeją się tak samo lecz XBOX 360 wyprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz gdyż ma chłodzenie pasywne, a PS3 ma chłodzenie aktywne (turbinę) dlatego zewnątrz konsoli jest chłodniejszy.

Na XBOX 360 ruwnież

Nie prawda. Większość gier pracuje ok 576,600p. Grafika jest porównywalna jednak nie lepsza chociażby przez to że sama moc konsoli jest mniejsza od XBOX 360. 8 rdzeni po 400MHz z czego 6 aktywnych to daje 2400MHz brak zunifikowanej architektury shaderów.

XBOX 360 3 jednostki w pełni programowalne po 3,2 GHz każda! !!

Każda gra pracuje w 720p.

Zgadza się :slight_smile:

Konsole wybiera się pod gry gdyż na XBOX 360 jest więcej tytułów zręcznościowych wojennych a mniej platwofmuwek dla dzieci. Na playstation 3 są takie kąski jak Final Fantasy i sporo platformówek.

a w taki razie to którą wersje ps3???

Jeżeli zależy Ci na grze w gry z ps2 to kup droższą ( to jest wersja chyba 80 czy 60 gb ).

miałem możliwosć poużywać sobie trochę ps3(sam posiadam x360) i dużej różnicy pomiędzy konsolami nie widziałem oprucz dłuższego czasu wczytywania gier w ps3 i beznadziejnego pada ps3 który robiony był chyba pod dzieci z przedszkola ojj straszny ten pad zawiodłem się [-X jest kompletnie niefunkcjonalny czego nie mogę powiedzieć o padzie x360 większych rożnic nie widzialem jako gracz

osobiście polecam x360 jest tańsza i moim zdaniem nie odstaje od ps3 ani trochę (pomijając napęd blueray który wczytuje gierki 2x dłużej niż x360 )

Jest to trik wykorzystywany przez programistów gdyż konsola nie potrafi dublować elementów z pamięci ram dlatego każde pojedyńcze (np: to samo drzewko) wczytywane jest kilka razy i też kilka razy zapisane jest na płycie dlatego te same gry na co na XBOX 360 zajmują 7,2GB na PS3 mają ok 30GB

Uważałem tego pada za coś naprawdę dobrego na rynku dopóki nie pojawił się na rynku XBOX 360 i rzeczywiście padzik jest bardziej funkcjonalny i świetnie się na nim gra szczególnie w gierki FPS.

Nie odstaje bo to 2x mocniejsza jednostka od PS3. Wystarczy spojrzeń na Hardware konsoli i wszystko jasne.

Tańsze jest dlatego że procesory produkowane są w technologi 65nm czyli bardzo niskie koszta a całym sercem jest włąśnie GPU i CPU reszta to tylko kilka kondensatorów i zasilacz.

Prawdopodobnie już niedługo pojawią się napędy Blue-Ray w konsolach XBOX 360, są to pogłoski i puki co nie wiadomo czy będą to napędy zewnętrzne czy też wewnętrzne jednak będą tylko do odtwarzania filmów Blue-ray.

Oczywiście ja polecam XBOX 360. Kupiłem PS3 z ciekawości gdyż posiadałem w domu każdą konsole SONY niestety stoi i się kurzy a ja docieram X .

Ja też uważam że Xbox 360 jest lepszy.

Na allegro są zdrapki po 100 złoty na 13 miesiecy. Czy to jest dużo?

Oddaj mi xD :stuck_out_tongue:

sam nie posiadam żadnej konsoli , lecz jak będę kupować to biorę x360. Po pierwsze możliwość przeróbki (oprócz lite-on;/) , po drugie bardzo dobry pad, cena.

Jeszcze poczekamy aż wyjdzie coś ciekawego co odkuje mnie od Xa :slight_smile:

Ale po co w ogóle płacić ? w ps3 jest za darmo ;]

Posiadam PS3, i jest o niebo lepszy od tego xklocka ;]

A na pewnych stronach są za darmo :stuck_out_tongue:

Miałem styczność z obydwoma konsolami, lecz jakbym miał wybierać, brałbym xboxa mimo jego wad. Do PS3 zniechęca mnie jego pad, niby cały czas ten sam (teraz dodano tylko coś co miało przypominać spusty ) ale teraz jest już za mały, trzeba go trzymać w palcach, albo mocno je krzywić.

Lepszy jest ale w czym??

Graficznie nie gdyż jest to słabsza jednostka.

Lepszy to jest może ze względu na niektóre gry których nie ma na XBOX 360

Za to na Xbox 360 jest 2x więcej innych gier.