Waga Windows Vista

Witam, tak jak w tytule. Jeśli ktoś ma taka wiedze to ile ważą wersje windows visty po zainstalowaniu na dysku? Szczególnie interesuję mnie waga wersji Starter oraz Home Basic.

Vista??? :open_mouth: No ok. Vista waży ok. 20 do 25 GB. Ja bym zainstalował Win7…

Czytałem inny temat, gdzie ktoś (może to ty) pisał, że szuka instalki. Ja bym się z WinVista nie męczył, tylko zainstalował Win7 jak już lub jakiegoś Linuxa, jeśli to sprzęt do Internetu ma być lub prac biurowych.

Wymagane minimum to 15 GB ale potem jeszcze doszły 2 Service Pack ale minimum to minimum by zainstalować, potem i tak częśc tego znika i wychodziło 10-12 bez tych aktualizacji.

Mam na maszynie zainstalowaną i zajmuje 10,5GB i to jest „czysta”, bez aktualizacji i programów.

No i tak mniej więcej było. Ostatecznie Win 10 np. u mnie zajmuje 37 GB, jak z tego odliczę to co w Program Files i część tego co zajmują aplikacje w AppData (Profile FF i VV) to wyjdzie mi 26 GB , jeśli dodatkowo odliczę połowę punktów przywracania to zejdzie do 24 GB. Jak zmniejszę Kosz tez o połowę to zrobi się 22 GB. Dwa razy wiecej ale ile to tu było aktualizacji.

To ten sam autor, chyba czas na jakiś bilomag.

Vista zajmuje około 10-12GB. Gdy doinstalujesz SP1,SP2, wszystkie poprawki do Visty, fiksy do TLS i ostatnie Cu do Windows Server 2008 (HA! ono pasuje bez ESU!), to będziesz mieć zajęte około 32GB. Vista nie obsługuje funkcji Component Store Cleanup, więc lądujesz z gigantycznym winsxs.

Z tym, że trudno znaleźć uzasadnienie dla Visty. To naprawdę beta Siódemki. Istnieje kilka ciekawych funkcji Windows Search, które z Siódemki wypadły, ale generalnie wszystko z Visty, czego nie ma w 7, już nie działa (Poczta, Sidebar, kreatory, usługi online, gry).

Na Vistę od trzech lat nie robią już softu, na Siódemkę i owszem.

„Ale to już było i nie wróci więcej”… Wróciło :man_facepalming: