Wahanie się wolnego miejsca na dysku

(George240) #1

Mam problem z dyskiem C... jest na nim tylko Windows i jakieś niezbędne pierdoły. Dysk ma przydzielone 34GB i raz jest na nim wolne 15GB, za 5min jest 25GB, a za kolejne 5min jest 100MB :confused: Nie pomaga defragmentacja, CCleaner, nie ma żadnych ukrytych i nieukrytych folderów, które zajmowały by jakoś dużo miejsca. Zrobiłem nawet format, ale po 15min problem znów powrócił. Problem występuje tylko z dyskiem C.

(skromny00) #2

domyślam się że masz viste i czysty system

na początek wyłącz przywracanie systemu może to pomoże

(George240) #3

Nie :stuck_out_tongue: mam XP, ale wyłączyłem przywracanie systemu, ale i tak zwolniło się tylko 4GB gdzie dysk C formatowałem parę dni temu...

(Kpc21) #4

Ile masz RAM-u? Windows przeznacza część dysku systemowego na tzw. plik stronnicowania, który zastępuje RAM, gdy jest go mało (niektóre procesy stronnicowane są na stałe).

(George240) #5

Mam 4GB ramu czyli na XP ok. 3,5GB bo więcej nie widzi. Problem raczej nie leży w owym pliku bo komputer jest prawie nowy (od grudnia go mam) i na początku użytkowania nie było żadnych problemów, a dysk C też miał 34GB. Ten problem pojawił się może z jakiś miesiąc temu...

Wracając jeszcze do przywracania systemu... tak jak wczoraj wyłączyłem i zwolniło się to 4GB tak dzisiaj już nic z tych 4GB nie zostało...

(Sandrok) #6

Też tak miałem , to był jakiś wirus i pomógł dopiero format .

(George240) #7

Ja też format robiłem... i wątpię, żeby miał tu znaczenie, że tylko dysku na, którym występował problem.