Wake on LAN z sieci zewnętrznej

Witam. Moje przygody z WOL w sieci zakończone sukcesem, lecz chcąc uruchomić to po za siecią już nie jest tak różowo. Wszędzie gdzie się dało dodałem w swoim Netia Spocie porty 4343 i niestety próbując uruchomić komputer poprzez internet zewnętrzny (w telefonie) nie ma żadnego rezultatu, za to w sieci (po Wi-Fi) działa znakomicie. Chodzi tutaj zapewne o konfigurację Netia Sportu, pytanie tylko jak?

Masz publiczne IP? Musisz na routerze mieć przekierowany odpowiedni port na odpowiednią maszynę (najczęściej jest to port 7 albo 9)

IP jest przekierowane dobrze, a co do portu 7 lub 9 to w jaki spób mogę sprawdzić który jest/ma być używany do obudzenia (nie mylić z przekierowywaniem portu na Netia Spocie)?

Moim zdaniem nie ma szans użyć WakeOnLan z sieci zewnętrznej, ponieważ bazuje to na adresie MAC, który jest adresem fizycznym i jest on używany tylko i wyłącznie w sieci lokalnej. Czyli nie wychodzi poza sieć lokalną. Chodzi o ogólną zasadę przesyłania pakietów między sieciami, gdzie adres MAC docelowy jak i źródłowy jest zmieniany na routerze.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wake_on_LAN

W jaki sposób włączasz komputer w sieci? Wspomnianym telefonem, czy router posiada taką opcję?

Pozdrawiam!

Poprzez telefon podłączony przez Wi-Fi do tej samej sieci do komputer.

W takim razie z zewnątrz to nie będzie działać, gdybyś uruchamiał z routera, to logowałbyś się do niego z zewnątrz, i wszystko by się już odbywało w obrębie LANu.

Pozdrawiam!

Yhm, no ok. Będę w takim razie myślał w inny sposób, jak by to zrobić :slight_smile: Dziękuję.