Walentynkowy obiad

Witam.
Pomyslalem, ze warto tutaj sie zapytac bo zawsze jest szansa że ktos podsunie jakas dobra myśl.
Niestety albo i stety (o ile obiad nie okaże sie klapą) nie mamy w tym roku możliwości spedzenia walentynek poza domem.
Jednak jestem dobrej myśli, wydaje mi sie ze to moze miec nawet swój urok.
Chyba najlepszym sposobem zeby stworzyć romantyczny nastrój jest ugotowanie cos samemu, przy okazji na pewno moja luba to doceni. No ale rodzi sie pytanie co?
Nie jestem kucharzem, ale jak dostaje szczegółowy przepis to daje radę, jednak tez zeby nie byl on zbyt skomplikowany. O nastrój zadbam, brakuje mi potraw.
Możecie polecic cos pysznego i w miarę prostego?

Polecam zupę gulaszową po węgiersku. W internecie pełno przepisów, więc sobie znajdziesz coś w miarę prostego.
A partnerka po takim obiedzie zatańczy z Tobą czardasza…
Smacznego!!!

2 polubienia

@zbigg47 - czytasz w moich myślach. Mam przepis na taką, podrasowany przeze mnie. Zimą, zwłaszcza po powrocie z dworu, nie ma nic lepszego.

To już chyba zależy od tego, co lubi Twoja partnerka. Ja np. najchętniej zjadłabym steka, do tego czerwone winko i jakieś smażone grzybki (pieczarki, boczniaki) z pieprzem. Proste do zrobienia i smaczne, ale każdy ma inny gust. Trochę bardziej skomplikowana propozycja, to lasagne ze szpinakiem i serem, ale to już naprawdę trzeba umieć, żeby było smaczne. Co do zupy gulaszowej, to tak średnio, zwłaszcza jeśli by była z jakimiś kartoflami i ogólnie nie wydaje się specjalnie elegancką potrawą

Piterbenks nie prosi o wyrafinowane dania tylko o prostą, aromatyczną potrawę, którą mógłby samemu przygotować dla swojej wybranki

Polecam przepis wg Magdy Gessler:

Jak mówi Ferdek najlepsza jest kapucha z piwem, a żeby nie było pyrków ostrych przepić czystą :stuck_out_tongue:

preste danie które kochają kobiety spagetti xD

Może jakaś dobra zupa, krem? Np. z dyni z mlekiem kokosowym - orientalnie, ciepło.
Jeżeli lubi mięso - to łatwe i smaczne danie z kurczakiem i warzywami (np. szpinakiem).
Ewentualnie curry. Ja uwielbiam z tej strony, wydaje się czasochłonne, ale łatwo się robi:
https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/dynia/curry_z_kurczakiem_dynia/przepis.html

Ogólnie polecam przepisy z tej strony - nie jest to spam :wink: Jest tam sporo ładnie wyglądających, prostych przepisów i dosyć szybkich w przygotowaniu (sama nie lubię gotować, więc jak mam coś zrobić, to po linii najmniejszego oporu).

Nie najmniejsza linia a opór. Ciekawe jak wege by zastąpili kurczaka? Dadzą kaszę z ryżem?

Dziękuję. Poprawione.

1 polubienie

A może jakiś ciekawy makaron? Jest pełno przepisów na takie dania w internecie i nie są zbyt skomplikowane.

To jeszcze by musiał być jakiś rzadki smaczny przepis na takie danie.

Co do tego kurczaka to może zastępują go cukinią / tofu.