Walka Adamek - Kliczko za darmo!

LUDZIE !!

To nie Solorz jest pazerny tylko Kliczki. Nie spuścili z ceny przy negocjacjach do praw (1,5mln euro, dla porównania za ostatnią walkę tvp zapłaciła 50tys euro) więc zostało ppv.

Solorz, cyfra czy kablówki nie mają już nic z tego do gadania.

Sygnał rtl z 13E nie raz był kodowany przy dużych wydarzeniach sportowych, podobnie może być w sobotę. Pewniakiem jest 19.2e tutaj niczego nie zakodują.

I jako ciekawostka: W USA gale boks/ufc w ppv kosztują po 50-70usd - chore ceny nawet biorąc pod uwagę zarobki.

http://www.directv.com/DTVAPP/content/s … pos=header

Solorzowi też nic nie brakuje .Byłem abonentem Polsatu 4 lata ,nawet nie dostałem zniżki 1zł ,abonament był owszem ale coraz droższy.Jak rozwiązałem umowę to się upomnieli o 2zł ! - rzekomo miałem niedopłatę ,a pamiętacie mistrzostwa w piłce w tamtym roku ? Polsat nie miał co pokazać ,a Solorz nie chciał żeby ludzie to w TVP oglądali to wprowadził promocję Wakacje z Polsatem sprzedawał abonament za pakiet familijny po 10zł /miesiąc czego teraz takiej promocji nie ma ? .Pazerny jest Solorz na tym też chce zarobić - nie bardzo widzę sens wprowadzania takiej sprzedaży i to jeszcze po 40 zł ! mógłby zniżki wprowadzić ludziom którzy opłacają wyższe abonamenty

A z pakietem muzyka jak jest ? miałem abonament mini ale przy takim pakietu muzyka (MTV VH1) się nie kupi ,trzeba mieć pakiet familijny za prawie 40 zł miesięcznie bo Solorz nie ma co z nim zrobić i na siłę chce sprzedać ,w ogóle nie widzę jaka jest zależność posiadania pakietu familijnego do MTV ? to tak jakbyście poszli do piekarni i chcieli kupić chleb a sprzedawca powie że owszem ale jak się równocześnie kupi bułki .Taki właśnie jest Solorz

czyli obejrze walke na cyfrze +? nie bedzie zakodowane?

Obawiam się że mogą być problemy cyfra tez sprzedaję tę walkę i też chce 40 zł wszystkie polskie platformy nadają z Hot Birda i ten nieszczęsny RTL szwajcarski też, jeżeli masz łatwy dostęp do anteny to obróć ją delikatnie w lewą stronę na Astrę 19,2 E w tunerze włącz szukanie kanałów i po kłopocie .O 22.45 odpalasz telewizor i widzisz jak Adamek Ukraińcowi spuszcza łomot ,następnie Kliczkę przewożą na odział intensywnej opieki medycznej :smiley:

@przemko77

To nie jest VoD tylko PPV i tak Polsat okłamuje swoich abonentów. że ma usługę VoD ! :smiley:

Usługa w sumie na takie widowiska fajna choć droga ale myślę ze to dobry moment na przetarcie drogi dla tej usługi.

Nie jest pazerny tylko jak każdy biznesmen chce zarobić na swoim interesie, chyba na tym to polega.

Na szczescie sa alternatywy i każdy może wybrać najlepszą względnie dla siebie opcję.

Co do Walko na szczęście, jest dobroc zwana INTERNETEM, i tam woalkę będzie można obejrzeć :slight_smile:

Witam mam pytanko. Czytałem na wielu forach ale każdy mówi co innego. Czy jeśli mam CYFRE + (czyli antena ustawiona na hotbird) to na moim RTL bedzie kodowana walka? Czy muszę przestawiać antenę na Astre żeby obejrzeć walkę?

Jeżeli masz możliwość to przestaw antenę na Astrę tam przekaz NA 100% NIE BĘDZIE KODOWANY jedynie komentarz będzie w języku niemieckim, ale za to super jakość obrazu .W przypadku Hot Birda nie ręczę gdyż zarówno Polsat jak i Cyfra sprzedają sygnał ,oni doskonale o tym wiedza że na Hot Birdzie jest również dostępny sygnał RTL więc jaki by był sens sprzedawania po 40 zł ? zawsze jest ryzyko że mogą coś pokombinować dlatego pewniakiem w tym przypadku jest Astra

Na niemieckim RTL , też nie można być w 100 % pewnym , bo mogą włączyć wiązkę kierunkową tylko na terytorium Niemiec

Źródło nie zbyt wiarygodne ale zawsze coś :razz:

http://sport.wp.pl/kat,1878,title,Niemc … omosc.html

Ostatnio była reklama własnie na tym RTL że ta walka bedzie wyemitowana :smiley:

Co mogą zrobić ? Proszę oświeć mnie co to takiego i w jaki sposób stacja RTL byłaby w stanie coś takiego zrobić.

Hej :slight_smile: mam N-ke pelen pakiet mieszkam w miejscowosci ktora graniczy z niemcami wiecie moze na ktorym kanale jest RTL niemiecki? nigdzie nie moge go znalezc przelecialam wszystkie tysiac kanalow i znalazlam tylko szwajcarski rtl wiecie moze gdzie go szukac?

LUDZIE ! nie słuchajcie "genialnych " wypowiedzi L.B.G bo to jest PROWOKACJA ! i BANIALUKI na poziomie gimnazjum !

L.B.G - nie masz zielonego pojęcia o technice satelitarnej .Wiązkę kierunkową (czyli super wiązkę) stosuje się w celu zwiększenia mocy sygnału ,a nie ograniczenia dostępu.Dzięki temu jest możliwy odbiór programów na antenie o mniejszej średnicy.Po drugie RTL nic nie może, gdyż tylko dzierżawi transpondery na satelicie Astra ,a satelita ten jest własnością konsorcjum SES z siedzibą w Luksemburgu

“kamyk " u mnie na echostarze Polsatu jest trochę inaczej na 197 kanale jest RTL II ,ale to nie ten kanał to pokaże tylko RTL ,na 248 jest właśnie” szwajcarska wersja" RTL .Trudno na dziś powiedzieć czy będą jakieś próby zakłócania sygnału - takie pytanie to raczej do wróżki .W przypadku Astry odbiór jest pewny.

“kamyk 92” w przypadku Polsatu jest na kanale 248 (sprawdzałem ) pisze RTL Schweiz jeśli chodzi o “eknę” to nie pomogę bo nie znam tego dekodera

Mam Vectrę i tam jest RTL, więc problemu nie ma - znaczy problem jest, bo zrobili Kliczko vs Adamek SD i HD, gdzie trzeba wykupić dostęp (ahahhahaa,ja im płacić będę) więc kto wie, czy się nie wycwanią i na czas walki nie zablokują RTL’u. Ale zawsze zostaje transmisja na internecie, na pewno ktoś będzie nadawać :smiley:

“Sla 17” w przypadku Vectry z tego co wiem to przedstawiciele zapowiedzieli że nie będą zagłuszać sygnału w czasie walki (zobacz artykuł z wp w poprzednich postach),ponadto Urząd Komunikacji Elektronicznej zabrania stosowania takich praktyk… ,chociaż w Polsce wszystko jest możliwe. RTL HD jest kodowany nawet dla Niemców w systemach (Irdeto ,Nagravision,Videoguard) jest nadawany z satelity Astra 1M z tego co wiem jest dostępny w pakietach HD + ,Sky Deutschland więc rzeczywiście w takiej jakości nie poogląda, ale a jakości SD jak najbardziej

Dodane 08.09.2011 (Cz) 17:40

UWAGA ! UWAGA ! NAJŚWIEŻSZE WIADOMOŚCI - STAN NA ŚRODĘ 7 WRZEŚNIA

Największe szanse na oglądanie transmisji za darmo rokuje kanał RTL. Nadawca zapewnia, że przekaz z satelity Astra 1L (19,2°E) pozostanie niekodowany (zresztą jego zakodowanie nie byłoby możliwe, choćby dlatego, że niemieckie sieci kablowe nie zdążyłyby się przygotować do odbioru kodowanego przekazu) i osoby wyposażone we własne odbiorniki cyfrowe (lub analogowe, bo przekaz analogowy RTL jest także nadal prowadzony) i zestawy antenowe z tzw. zezem na Astrę lub konwerterem typu Monoblock powinni bez najmniejszych problemów móc obejrzeć walkę.

RTL jest nadawany także z satelity Hot Bird 6 (13,0°E) w wersji dla Szwajcarii, ale ten przekaz może zostać na czas transmisji zakodowany. Niestety brak pewnych informacji na ten temat, ale jest to możliwe, w przeszłości RTL kodował w ten sposób kilka wyścigów Formuły 1 oraz spotkania piłkarskich Mistrzostw Świata (w latach 2006 i 2010). Szwajcarskie sieci kablowe są wyposażone w stosowne dekodery, system kodowania identyfikuje się cały czas i załączenie szyfrowania jest możliwe.

Jeśli to nastąpi - oczywiście walki z 13°E obejrzeć się nie uda, jeśli jednak nie, to wystarcza kanał mieć na swojej liście. Nieoficjalnie mówi się, że n mogłaby na czas walki przesunąć RTL bliżej na liście. Obecnie polskie platformy w swoich dekoderach mają kanał RTL Schweiz na następujących pozycjach:

  • n/TNK HD/n na kartę: 246 (możliwe, że zostanie przesunięty na czas walki na kanał 109, wersja z Astry jest na pozycji 560)

  • CYFRA+: 202

  • Cyfrowy Polsat: 248 (niektóre dekodery Cyfrowego Polsatu reagują na obecność systemu kodowania i przysłaniają obraz komunikatem o kodowaniu)

Ponieważ CYFRA+ i Cyfrowy Polsat będą transmitować galę jako wydarzenie PPV w cenie 40 zł, nie jest wykluczone, że na czas transmisji będą chcieć usunąć RTL z listy. Jest to mało prawdopodobne, gdyby jednak tak się stało - w niektórych modelach dekoderów Cyfrowego Polsatu można dodawać ręcznie kanały i RTL będzie można dopisać w ten sposób samodzielnie.

Nie powinno być także problemów z dostępem (o ile przekaz nie zostanie zakodowany) do gali z poziomu dekoderów Telekomunikacji Polskiej oraz Telewizji na Kartę SD - wystarczy zlokalizować RTL CH na liście.

Najłatwiej mają posiadacze własnego, niezależnego od platform, sprzętu - wystarcza mieć wyszukany kanał.

Poniżej pełne parametry techniczne:

Hot Bird 6 (13,0°E)

tp. 127 (11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: RTL CH

PID V: 510

PID A: 514 (ger), 515 (ger, AC3)

PID PCR: 510

SID: 8003

PID TXT: 513

PID PMT: 1026

Provider: MEDIA BROADCAST

Kodowanie: Cryptoworks (tylko identyfikacja, kanał jest FTA, należy na to zwrócić uwagę przy wyszukiwaniu - w odbiornikach nie szukać tylko kanałów FTA, bo ten może zostać pominięty)

Dla osób z dostępem do Astry - przekaz FTA będzie dostępny z parametrów:

Astra 1L (19,2°E)

tp. 89 (12,188 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: RTL Television

PID V: 163

PID A: 104 (ger), 106 (ger, AC3)

PID PCR: 163

SID: 12003

PID TXT: 105

PID PMT: 44

Provider: RTL World

Kodowanie: brak

lub wersja dla Austrii:

Astra 1L (19,2°E)

tp. 91 (12,226 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: RTL Austria

PID V: 201

PID A: 202 (ger)

PID PCR: 201

SID: 28800

PID TXT: 203

PID PMT: 200

Provider: RTL

Kodowanie: brak

Ostatecznie pozostaje transmisja analogowa i będzie na pewno FTA:

Astra 1KR (19,2°E)

tp. 2 (11,229 GHz, pol. V, PAL, AU-1)

Minus transmisji RTL to fakt, że pokazana zostanie tylko walka wieczoru, czyli nie ma szans na obejrzenie całej gali. Transmisja startuje o godzinie 22:45 (od 22:10 studio przed walką). Mimo wszystko, ponieważ akurat główna walka jest dla polskich widzów najważniejsza

-Wiadomo już, że cześć sieci kablowych zdecyduje się na emisję PPV, blokując RTL

Warto przypomnieć że walka Klitschko-Sosnowski była kodowana na RTL z HB a na RTL z Astry leciała FTA, więc niemal na 100% tak samo będzie i w tym przypadku

Chodziło mi o SD, zawsze lepiej niż płacić 40 zł za obejrzenie czegoś w HD, skoro w SD można za darmo :wink: Nic, mam nadzieję, że nie zakodują :wink:

Skoro ja nie ma , zielonego pojęcia o technice satelitarnej to nie wiem jak nazwać twoją wiedzę?

Wiązkę kierunkową czyli sygnał kierunkowy (spot beam) stosuje się w celu ograniczenia zasięgu do wybranego terytorium.

Mam na N-ce RTL-schweiz.

Czy to jest ten sam RTL na którym ma być walka Adamka z Kliczko???