WAP - czy to w ogóle jeszcze istnieje?

Witam!
Mam pytanie: Czy usługa WAP jeszcze jest wspierana? Pytam, gdyż chciałem zrobić film nt. telefonu dla seniora MaxCom MM720BB,który obsługuje ten protokół i nie wiem, czy w ogóle poruszać tematykę WAP’u.

Z góry dzięki :slight_smile:

[EDIT]

Poza tym jest opcja „STK”. Pewnie jest to akronim od słów SIM Toolkit, tylko co to takiego?

Wap.play.pl widzę działa. Czy inni operatorzy też mają takie strony? Włącz telefon i sprawdź, bo raczej nikt z nas już takiego pod ręką nie ma :wink:

Zależy co rozumiesz przez to pytanie. Czy istnieje brama dostępu do WAP? Czy istnieje APN dla WAP w sieci GPRS? Czy jest się gdzie wdzwonić via CSD? Czy istnieją jakiekolwiek usługi zrobione w WML poza stroną główną? :slight_smile:

Rzeczą, o której warto wspomnieć w kwestii WAP jest to, w jak chorym miejscu protokołu się znajduje i jak dziwna jest jego obsługa w czymkolwiek zawierającym cudo o nazwie (Evolved) Packet Core ^^

1 polubienie

To ja może lepiej nie wspomnę nic o tym, bo z tego nigdy nie korzystałem, więc nie wiem jak to wygląda i działa. Poza tym nie mam karty SIM o odp. rozmiarze, by móc włożyć do tego MaxComa.

Dodatkowo pewnie by nie działało ze współczesnym pakietem internetu…

Odpowiedz na te pytania, które napisałeś.

Jestem w Plusie.

Zapowiada sie rzetelna recenzja :stuck_out_tongue:

Tak, opowiem tylko o tym, o czym mogę. :slight_smile:
Przedstawię najwyżej trochę teorii z instrukcji.

Stary telefon, ficzerfon, czy co tam będziesz recenzował na pełnowymiarową kartę prawdopodobnie ma slot na simkę w postaci okienka z klapką. Przyłóż więc tam swoją microsim tak, żeby piny dotykały styków karty i zamknij te drzwiczki, żeby docisnęły kartę i przytrzymały w miejscu. Powinno działać i przetestujesz jak to było drzewiej, kiedy cię na świecie nie było :wink:
Albo inny pomysł to wybrać się do punktu obsługi twojego operatora i kartę sim wymienią ci bez kosztów od ręki. Nowe karty są wydawane w 3 wymiarach do wyłamania i będziesz miał adapter na przyszłość :wink:

Niby stary KZKGOP żarł po 11-35 groszy jak się chciało sprawdzić rozkłady zdalnie.

No… Dobra, nie będę cudował z kartami SIM. To ma być taka recenzjo-prezentacja na luzaka bardziej. Tel. dostałem od cioci do nagrania. Nagram tak, jak ja uważam i zobaczymy.

Slot na simkę w postaci okienka z klapką

Takie coś mam, ale na kartę SD. SIM. wkłada się wsuwając ją:

Rób jak uważasz. Zapytałeś, to podpowiadamy :wink:

Działa. nie używam smartphona i z ciekawości sprawdziłem. Na klawiszowcu. Coś tam ładuje. Nawet gmail zatrybił. Koszty chyba już nie grają roli, bo wszystko bez limitu, tyle, że mam 3G

:smiley: :smiley:

Jak mnie nerwi, kiedy ktoś edytuje post po odpisaniu. Dobrze, że @jajecpl napiasał, to widzę twoją edytę…
A więc tak, u ciebie też jest łatwo wsadzić microsim. Po prostu wsuń ją na środku tak, żeby piny stykały się z kartą. Jak nie trafisz to popraw. Dasz radę, tylko nie możesz wstrząsać telefonem, żeby się nie ruszyła z miejsca.
Simka ma 11 pól stykowych? masz trafić kartą tak, żeby wszystkie trafiły na miejsce. Jak nie trafisz, to nic się nie stanie. Próbuj.

Chciałem dodać Focię :slight_smile:
Nie będę kombinował z SIM’ami. Na dodatek mam chyba NanoSIm w moim SGS 20 FE 5G

Też mam Maxcom No i ramka ze starej karty, albo taśma klejąca.

Nanosim/microsim wszystko to samo. Różnica w tym ile poza polami stykowymi jest bezużytecznego plastiku :wink:
Nanosim to jest praktycznie tylko sam czip. W większych rozmiarach dostajesz wokół plastik, który ci ułatwia pozycjonowanie czipu na pinach.

Jak karta nie jest wsuwana w szparę, to spokojnie może dopasować i jakąś taśmą zamocować.

Też B luetooth odłącza po włączeniu muzyki MP3? Sparowało się z JBL Xtreme 3, ale odlącza po wlączeniu muzy.

Nie parowałem z głośnikami, ale słuchawki normalnie na BT działały.

Mam wątpliwości, że to WAP, a nie GPRS :slight_smile: