WAP54G Linksys - konfiguracja

Witam

Nie, nie można oficjalnym firmware ALE istnieje OpenWRT którym można.

Oficjalne firmware wspiera tryb Bridge/Most jedynie przez kabel (port)WAN i trzeba przestawić z Router na Bridge natomiast funkcja WiFi pozostanie bez zmian - nadal pozostanie hostem a nie klientem

Linksys sztucznie ograniczył soft żeby ludziska kupowali ich dedykowane “przedłużacze”

 

http://wiki.openwrt.org/toh/linksys/wrt54g - OpenWRT do twojego

mój http://wiki.scottn.us/wrtu54g-tm

 

Mam WRT54G-3G z modemem Huawei E870, zależało mi na HSUPA najmniejszym kosztem i po krótkiej walce jestem zadowolony przy okazji dl 500kB/s - max z umowy Play Online. Mam też WRT54G-TM - sprzedawca go opisał jako 3G - 16zł w błoto.

Spróbuje pokombinować z OpenWRT skoro jeden mam w nadmiarze ale jeśli Tobie sie uda wcześniej - daj znać :wink:

Jak pisałem jestem zielony w tych sprawach. Rozumiem że muszę zmienić firmware, bo przeglądając link który wkleiłeś widzę jakieś układy scalone. Wolałbym ich nie ruszać.

Poradziłeś sobie, a jeszcze pare min temu byłeś w tym “zielony” :slight_smile:

@ Longhorn2009

Słuszna uwaga, ale przeczytałem z 50 różnych wątków na temat tego urządzenia. Drążyłem temat jak woda szczeliny w jaskini Hang Son Doong. A konfiguracja okazała sie na prawdę prosta.

Nie wiem czy komentarz jest Ci jeszcze potrzebny, ale to tak na przyszłość, żebyś wiedział o co chodzi. Na pierwszym obrazku masz włączony tryb AP Client (działa jak karta sieciowa) lub WISP (działa jak router) na routerze WAP54G. Na drugim obrazku WAP54G działa prawdopodobnie w trybie WDS. To drugie rozwiązanie jest mniej wydajne (AP musi odebrać i przekazać sygnał, wykonuje dwie czynności, na kablu tylko odbiera lub tylko nadaje).

To dodam jeszcze coś. Dla innych którzy będą mieć ten sam problem. Ja mam WAP54G ver. 3.1.

Z tego co wyczytałem wczoraj w necie na stronach producenta urządzenie posiada 4 tryby pracy. (AP, AP Client, Bridge, Reapeter). I tutaj najważniejsze, na oryginalnym firmware funkcje (AP Client, Bridge, Reapeter) działają tylko z innymi urządzeniem Linksys WAP54G.

Tutaj cytat :

(Note: When set to “AP Client” and “Wireless Bridge” mode, this device will only communicate with another Linksys Access Point(WAP54G). When set to “Wireless Repeater” mode, this device will only communicate with another Linksys Access Point (WAP54G) and Linksys Wireless-G Router (WRT54G).)

Także należy zainstalować inne firmware, jak już pisałem wcześniej. DD-WRT daje nam 1000 opcji więcej, dla mnie akurat to była masakra jak to zobaczyłem. Nie wiedziałem co ruszać a co nie. Okazało się jednak że nie trzeba ruszać wszystkiego. Jak już pisałem wyżej (urządzenie dałem jako Client, wskazałem istniejące Wi-fi, i wprowadziłem zabezpieczenia z głównego routera. Poszło jak złoto.)

No to Cisco ładnie ograniczyło to urządzenie, bo o ile z kompatybilnością WDS mogą być problemy, o tyle AP Client powinien działać bez szemrania.