Warcraft 3 - problem z bn

Witam. Mam pytanko odnośnie batlle net. Otóż ostatnio chciałem pomłócić z kumplem w Warcrafta 3 przez bn i niestety nic z tego nie wyszło, ponieważ nie mogłem się podłączyć do jutoworzonej przez niego rozgrywki. On też nie mógł podłączyć się do mojej. Obydwoje natomiast możemy podłączać się do rozgrywek tworzonych przez inne osoby. Obydwoje mamy oryginalne wydania Warcrafta, przy czym ja mam też zainstalowany dodatek, a on nie (ale z bn łączyłem się za pomocą warcrafta, 3, a nie frozen throne) i te same os-y (xp pro sp2). Próbowaliśmy wyłączyć firewalle, ale to nic nie daje. Oczywiście rejestrowaliśmy się na tej samej bramce. Jesteśmy debiutantami na bn i nie rozegraliśmy tam ani jednej rozgrywki. Serdecznie proszę o pomoc w tej kwestii.

Jak macie sieć osiedlową to nie da rady założyć rozgrywki. Załatwcie sobie neta jak neo lub podobne :stuck_out_tongue:

Dowiedzcie się czy macie IP zewnetrzne, i przede wszystkim jakich macie providerów?? Czasami wystarczy poprościć Admina sieci, o otwarcie paru portów i tyle. Mój qmpel w ten sposób zażegnał podobny problem :slight_smile:

Nie pamietam teraz jakie to były porty, ale moge poszukać, jak je znajde to dopisze :stuck_out_tongue:

No mamy sieć osiedlową, ale obydwoje inną. Ja nie mam zewnętrznego ip, natomiast mój ziomek ma zmienne ip (ale nie jest to neo) też bez zewnętrznego ip.

Providera tzn. dostawcę neta (kurna nawet nie wiem za bardzo, co to znaczy :? )?

Cóż zatem z tym począć?

Nie pogracie na wewn. IP…

A czy jeżeli ustalą maskę podsieci na np 255.255.0.0 to nie pomoże ( o ile macie ip zbliżone pierwszymi 6 znakami…) ?

RyleC : czytałeś ? oni są w dwóch różnych sieciach :confused:

Możecie zastosować taki prog na H… costam takie japońskie :stuck_out_tongue: ale to tylko we 2 będziecie mogli grać

Hamachi… Japońskie? :-s

ford_focus : tak tylko napisałem >.

Niekoniecznie 8) Można stworzyć większą sieć (nie wiem do ilu graczy ale można więcej niż 2)

igorenek : ok, ale zauważ jedno… nikt z poza tej sieci nie będzie się mógł do nich podłączyć i oto mi chodziło…

Dzięki serdeczne za informację o Hamachi, to zdecydowanie pomogło!

Problem rozwiązany. :slight_smile: