Warcraft III + The Frozen Throne - niska jakość filmów

Witam, kupiłem grę w Platynowej Edycji, filmy zarówno w podstawce jak i w dodatku wyglądają okropnie, poziome szare paski, kolorowe kwadraty, itp. objawy jak przy ogromnej kompresji. Tak przynajmniej zachowują się przy kodekach K-Lite Codec Pack Mega 4.7.0. Gdy zmieniłem kodeki na Vista Codec Pack, wygląd filmów zmienił się, ale bynajmniej nie na lepszy. Odtwarzam filmy zewnętrznie i wszystko jest w porządku. Mój system to Vista HP x64 SP 1.

Jeżeli widzisz różnicę przy paczce kodeków, to odinstaluj wszystkie kodeki przeleć jakimś CCleanerem by wywalic resztówki po nich i zainstaluj XP Codec Pack najnowszy. U mnie na tych kodekach wszystko biega ładnie (choć co prawda mam XP). Na Viście się na pewno zainstalują, gdyż tak tylko nazywa się paczka. A z tego co się orientuję to nie ma raczej kodeków dedykowanych pośrednio na XP i Vistę.

http://free-codecs.net/XP_Codec_Pack_download.htm

Zrobiłem tak jak radziłeś, niestety nie pomogło - jakość taka sama jak przy KLite.

Reinstal gry?

Mi przy zainstalowaniu W3 przy filmiku pokazuje się okno od “ffdshow” i mogę tam wybrać by używał tegoż kodeka i wtedy jest cacy.

Więc jeżeli chce Ci się bawić i spróbować to odinstaluj gry i kodeki. Zainstaluj XP Codec Pack, grę, uruchom i okno powinno się pokazać.