Warczący komp

Miałem otwarte okno z pół godziny, jak wróciłem włączyłem kompa, a on zaczął głośno warczeć. Wyłączyłem i włączyłem po jakimś czasie i teraz chyba jest ok, ale czy to co było jest normalne ? Za niska tempa moze było czy co ?;/

przeczyść wiatraczki

Samo przeczyszczenie przypuszczalnie przyniesie marne efekty, trzeba by je jeszcze nasmarować. 8)

Chciałbym dodać, że nie było to pierwszy raz, zdarzyło mi się coś podobnego kiedyś na innym kompie (na dworze ok. 2-3 stopni)

Tak jak mówią koledzy przeczyść wiatraczki, zobacz jak sie ma wiatrak w zasilaczu moze też wymaga czystości :slight_smile:

Złączono Posta : 31.10.2005 (Pon) 9:30

Jeszcze zpomniałem dodać o odpowiednim smarowaniu to w sumie tez moze miec wpływ szczególnie przy niskich temperaturach

Ja myślę że to niska temperatura i łopatki wentyli się odkształciły lub cały wirnik wentyla i stąd problem z jego wyważeniem i sztywnoścą i głośną pracą - po nagrzaniu wentyla problem powinien zaniknąć.

Dokładnie! , nie raz taka sytuacje mialem . Nic mu nie bedzie, to tylko wpływ zimnego powietrza na elemety elastyczne, po osiagnieciu odpowiedniej temp. wszystko wroci do normy.