Wariacje XP[sprzęt]


(Kosa2) #1

Mam różne dziwne problemy z xpkiem. Np jak chce usunąć jakiś program windowsowy i wchodzę do dodaj/usuń składniki systemu windows pojawia mi się taki oto komunikat:

screen1wk8.th.jpg

Poza tym co jakiś czas rozłącza mi radiówkę i zamiast korzystać z programu karty Wi-Fi system przełącza się na używanie domyślnego ustawienia. Do tego dochodzi to że system uruchamia się szybko do momentu wyświetlenia ekranu powitalnego Zapraszamy, potem czekam około minutkę zanim system się załaduje. Co jakiś czas xp w ogóle nie reaguje na moje działania:/ [nie działa klawiatura i mysz] Jak zaczynam grać komp automatycznie się wiesza. Jak coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę.


EDIT


Jeszcze jak próbuje odpalić instalkę jakiegoś programu to automatycznie system staje w miejscu. Czasmi też zawiesza się jak probuję uruchomi CCleaner lub inny program [np. FF, winamp norton mIRC...lista jest dluga]


jeszcze temperatura procka wynosi ponad 80stopni bez podkręcania


(Jackye) #2

A testowałeś pamięć, memtest ??


(Mcdell) #3

:o Uszkodzisz sprzęt. Dobrze Ci radzę, wyczyśc radiator na procesorze. Kiedy jest 60 stopni na procu sytuacja jest bardzo zła a przy 80 to już nie ma się co dziwić że system wariuje.


(boczi) #4

illidanpl proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji Zmień


(ak6) #5

Na próbę otwórz budę i i postaw dobry pokojowy wiatrak żeby porządnie chłodził wnętrze. Jeśli sytuacja sie unormuje to znaczy, że przydałoby się zainwestować w dobre dodatkowe chłodzenie.

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 9:39

http://www.allegro.pl/4701_wentylatory_ ... view=gtext

http://www.allegro.pl/4693_chlodzenie_w ... view=gtext


(Kosa2) #6

Już sobie poradziłem. Miałem pamięci 533MHz założone w slocie na 667Mhz i dlatego system wariował. Co do chłodzenia procka to chętnie zmieniłbym na jakieś pasywne bo wentylatorek to jednak za dużo hałasu.