Wariujące menu start

(Albertbakat) #1

ten osobliwy problem dotyczy takiej oto sytuacji: Pracuję normalnie na komp., a tu nagle zaczyna się ni stąd ni zowąd zaczyna się otwierać menu start, i jakieś przypadkowe okna. Myszka zaczyna się przesuwać samoczynnie po ekranie. Nie mam firewalla. Być może jest to związane z jakimś wirusem. Program antywir. Avast niczego nie wykrył. :oops: Proszę o pomoc.

(inż. Piniol) #2

Moze zlapales gdzies (albo ktos Ci wgral) jakis upierdliwy programik, sciagnij RegCleaner'a albo cos w tym stylu i zobacz co Ci siedzi w autostarcie i ew. to wywal.

(system) #3

Moim zdaniem może to być jakiś trojan.

Przeskanuj jakimś programem, który je wykrywa i zwalcza.

A czy używasz takiego programu jak e.pop? Jest to program do pogaduszek sieciowych i za jego pomocą można "wejść" na czyjegoś kompa z sieci. (jeżeli ta osoba nie wyłączy tej opcji)

(Albertbakat) #4

Nie - nie używam tego programu. Jakim najlepiej przeskanować system w poszukiwaniu tego trajana?

(ŁYSY) #5

A ja jestem niemal pewien ze masz popsuta myszke albo klawiature, tzn z pozoru moze sie wydawac ze wszystko jest ok z twoim sprzetem ale ja tez mialem ten problem ze mi wszystko skakalo na monitorze. Formatowalem dysk, usuwalem i tworzylem partycje, zmienielm system i nic. I pewnego razu jak bylem w komputerowym spytalem sie gostak co moze byc tego przyczyna i powiedzial wlasnie ze mysz albo klawiatura, a wiec na poczatek zmienilem mysz i jak sie okazalo wszystko sie uspokoilo i juz nic sie samo niewlancza. Dodam jeszcze ze moj sasiad troche pozniej tez mial ten sam problem no i takze wymienil mysz i wszystko dziala jak nalezy :wink:

(system) #6

Jeden z najnowszych robali W32/Lohack.C.Worm infekujących komputer powoduje m.in. niekontrolowany ruch wskaźnika myszki na ekranie. Jeśli nie masz aktualnej bazy definicji wirusów mógł zostać niewykryty przez Twój skaner. Polecam przeskanowanie online:

http://wirusy.wp.pl/ . Baza jest tam uaktualniana nawet kilka razy dziennie.

(Albertbakat) #7

Skorzystałem z porady Piniola i na razie mam spokój.

Ale lepiej nie dziękować za wcześnie tym bardziej, jeśli jest to robak. (w systemie oczywiście)

(Albertbakat) #8

po prau minutach jendak stwierdziłem że problem nadal występuję ale z mniejszą częstotliwością. SPróbuję więc przeskanowania.

(Albertbakat) #9

Program online wirusy.wp.pl niczego nie wykrył. :?

(pysiu) #10

sprubuj ten http://skaner.mks.com.pl/

(system) #11

Przeskanuj programem typowym przeciwko trojanom, a nie antywirusem. Wejdź na http://www.download.com i wpisz na górze po prawej: 'trojan'. Wyszuka Ci kilka programów, np. Anti-Trojan, Trojan Guarder. Spróbuj którymś z nich.

Powodzenia :slight_smile:

(Albertbakat) #12

Alien

Użyłem jednego z tych programów. (trojan Guarder) Skanuje system, znajduje trojany,ale potem pyta czy je usunąć. Czy jeśli odpowiem pozytywnie to nie usunę przy okazji jakiegoś ważnego pliku?

(system) #13

Ja jak miałem jakieś trojany to klikłem na 'Tak' i żadnych ważnych plików mi nie usunął. ja w Twoim przypadku bym zaryzykował, ale nie nakłaniam Cię do tego.

(Albertbakat) #14

Przeskanowałem, usunąłem trojany,lecz problem dalej się co jakiś czas pojawia.

(12bolo6) #15

Potwierdzam opinię Łysego.

Identyczne problemy robi uszkodzona mysz, przeważnie AT.

Kilkakrotnie już to miałem. Od czasu jak korzystam z innej mychy, problem nie wrócił. To nie jest żadennowy tojan, ponieważ mnie się to zdarzało dawno temu. Zaczęło się jakieś dwa lata temu.

Pozdrawiam

(system) #16

W tym przypadku zgodzę się z kolegami Łysym i Bolem. Możesz jeszcze dla pewności sprawdzić, czy ze sterownikami myszki jest o.k.: w Panelu Sterowania we Właściwościach myszy spróbój aktualizować sterownik. Jeśli to nie pomoże to rzeczywiście trzeba będzie wymienić mysz.

Pozdrawiam :smiley: