Wariujące menu start

ten osobliwy problem dotyczy takiej oto sytuacji: Pracuję normalnie na komp., a tu nagle zaczyna się ni stąd ni zowąd zaczyna się otwierać menu start, i jakieś przypadkowe okna. Myszka zaczyna się przesuwać samoczynnie po ekranie. Nie mam firewalla. Być może jest to związane z jakimś wirusem. Program antywir. Avast niczego nie wykrył. :oops: Proszę o pomoc.

Moze zlapales gdzies (albo ktos Ci wgral) jakis upierdliwy programik, sciagnij RegCleaner’a albo cos w tym stylu i zobacz co Ci siedzi w autostarcie i ew. to wywal.

Moim zdaniem może to być jakiś trojan.

Przeskanuj jakimś programem, który je wykrywa i zwalcza.

A czy używasz takiego programu jak e.pop? Jest to program do pogaduszek sieciowych i za jego pomocą można “wejść” na czyjegoś kompa z sieci. (jeżeli ta osoba nie wyłączy tej opcji)

Nie - nie używam tego programu. Jakim najlepiej przeskanować system w poszukiwaniu tego trajana?

A ja jestem niemal pewien ze masz popsuta myszke albo klawiature, tzn z pozoru moze sie wydawac ze wszystko jest ok z twoim sprzetem ale ja tez mialem ten problem ze mi wszystko skakalo na monitorze. Formatowalem dysk, usuwalem i tworzylem partycje, zmienielm system i nic. I pewnego razu jak bylem w komputerowym spytalem sie gostak co moze byc tego przyczyna i powiedzial wlasnie ze mysz albo klawiatura, a wiec na poczatek zmienilem mysz i jak sie okazalo wszystko sie uspokoilo i juz nic sie samo niewlancza. Dodam jeszcze ze moj sasiad troche pozniej tez mial ten sam problem no i takze wymienil mysz i wszystko dziala jak nalezy :wink:

Jeden z najnowszych robali W32/Lohack.C.Worm infekujących komputer powoduje m.in. niekontrolowany ruch wskaźnika myszki na ekranie. Jeśli nie masz aktualnej bazy definicji wirusów mógł zostać niewykryty przez Twój skaner. Polecam przeskanowanie online:

http://wirusy.wp.pl/ . Baza jest tam uaktualniana nawet kilka razy dziennie.

Skorzystałem z porady Piniola i na razie mam spokój.

Ale lepiej nie dziękować za wcześnie tym bardziej, jeśli jest to robak. (w systemie oczywiście)

po prau minutach jendak stwierdziłem że problem nadal występuję ale z mniejszą częstotliwością. SPróbuję więc przeskanowania.

Program online wirusy.wp.pl niczego nie wykrył. :?

sprubuj ten http://skaner.mks.com.pl/

Przeskanuj programem typowym przeciwko trojanom, a nie antywirusem. Wejdź na http://www.download.com i wpisz na górze po prawej: ‘trojan’. Wyszuka Ci kilka programów, np. Anti-Trojan, Trojan Guarder. Spróbuj którymś z nich.

Powodzenia :slight_smile:

Alien

Użyłem jednego z tych programów. (trojan Guarder) Skanuje system, znajduje trojany,ale potem pyta czy je usunąć. Czy jeśli odpowiem pozytywnie to nie usunę przy okazji jakiegoś ważnego pliku?

Ja jak miałem jakieś trojany to klikłem na ‘Tak’ i żadnych ważnych plików mi nie usunął. ja w Twoim przypadku bym zaryzykował, ale nie nakłaniam Cię do tego.

Przeskanowałem, usunąłem trojany,lecz problem dalej się co jakiś czas pojawia.

Potwierdzam opinię Łysego.

Identyczne problemy robi uszkodzona mysz, przeważnie AT.

Kilkakrotnie już to miałem. Od czasu jak korzystam z innej mychy, problem nie wrócił. To nie jest żadennowy tojan, ponieważ mnie się to zdarzało dawno temu. Zaczęło się jakieś dwa lata temu.

Pozdrawiam

W tym przypadku zgodzę się z kolegami Łysym i Bolem. Możesz jeszcze dla pewności sprawdzić, czy ze sterownikami myszki jest o.k.: w Panelu Sterowania we Właściwościach myszy spróbój aktualizować sterownik. Jeśli to nie pomoże to rzeczywiście trzeba będzie wymienić mysz.

Pozdrawiam :smiley: