Wariujący wskaźnik baterii po kalibracji

Witam wszystkich, z góry przepraszam jeśli napisałem nie w tym dziale.

 

No to wygląda,że problem ma bateria?

 

Zrób tak:

 

Menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co bateria i zasilacz,restart i naładuj baterię na 100 %.

 

Uruchom laptopa w trybie awaryjnym i tak zostaw do wyłączenia laptopa

 

Naładuj na 100 % i sprawdź.

Wszystko wskazuje na baterię.

Co to za bateria, oryginalna do tego lapka czy jakiś zamiennik?

Jak długo powinna trzymać ta bateria, na ile godzin pracy?

Obejrzyj czy nie widać aby bateria spuchła choć przez jej obudowę może to nie być widoczne.

JNJN -> sprawdzę jak tylko wrócę do domu, dzięki za odpowiedź

 

Scripter1 -> Bateria jest orginalna - http://zapodaj.net/a8f55d5f4b45e.png.html. Komputer naładowany do 100% działa normalnie ponad 2 godz, przy spokojnym użytkowaniu, dlatego to akurat nie wskazuje na baterię. Wszystkie inne programy diagnostyczne tak jak już pisałem stan zużycia i stan baterii określają jako dobry. Do tego nie rozumiem jakim cudem 8 miesięczna bateria może sprawiać takie problemy, no ale wiadomo - skończyła się gwarancja, zaczynają się kłopoty.  Strasznie zastanawia mnie fakt ponad godzinnego działania laptopa przy 10% baterii. Zdarzyło mi się to już 3 albo 4 razy - wskaźnik zatrzymuje się na 10% - 25 min i tak stoi sobie ponad godzinkę. 

 

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł chociaż nie wiem czy to możliwe. Problem zaczął się od kiedy przeprowadziłem się do UK. Czy może to mieć jakikolwiek związek z innymi gniazdkami, napięciem w nich? Wiem, że to mało prawdopodobne ale chwytam się każdej możliwości :expressionless:

 

Dlatego z reguły dają 6 miesięcy gwarancji?

[emoji14]

barti86 Żeby podłączyć tam cokolwiek z polskim wejściem musiał użyć przejściówki więc to odpada, poza tym zasilacz dobrze działa?

 

Człowieku, co Ty za bzdury piszesz?

Jaki inny, niebieski czy zielony?

Dla Twojej informacji - w GB parametry prądu są identyczne  jak chyba w całej Europie - napięcie 230V, częstotliwość 50Hz z jedyna różnica dla zwykłego użytkownika domowego w stosunku do np. Polski to tylko inne gniazdka sieciowe.

Dokładnie, jak mógłbym używać laptopa bez przejściówki, Czang -> zasilacz działa bez zarzutów