Warning! cpu has benn changed or

Witam.Mam problem . Kupiłem nową pamięć ram do kompa pdp patriot 1gb 2x512 dula cl2.5 z radiatorami i zamontowałem je. Po uruchomieniu kompa i po załadowaniu pamieci pojawia mi sie komunikat ::

WARNING! CPU has been changed or overclock fail

Please re-enter CPU setting in the CMOS

setup and remember to save before guit!

a powyżej pisze MEMORY FREQUENCY IS AT 100 Mhz

(wcześniej miałem 166Mhz)

Po kliknieciu na F1 system normalnie sie uruchamia, a powciśnięciu del odpala się bios.

mało tego teraz zmniejszyła mi się prędkość procesora z amd 2.500+ gh na 1.100 Ghz niewiem dlaczego? Ale komputer czyta teraz 1gb ramu ale mam wolniejszy procek i to dużo

Może ktoś bedzie wiedział co mam zrobić??

(może pamięć ram jest walnięta?nie wiem) bardzo prosze o szybką pomoc! !!

Musisz zajrzec do biosu i ustawic odpowiednia czestotliwsc pamieci i ustawic Fsb odpowiednio dla tego procesora Fsb 166 a mnoznik powinien byc na 11 a pamiatki mozesz dac na 166 tak jak miales zeby rowna z FSB smigaly

:smiley: mozesz podac jaka masz plyte glowna ???

Płyta główna soltek nforce2 ultra400

Złączono Posta : 18.08.2005 (Czw) 12:09

A właśnie a nieprzegrzeje się komputer lub nie spali jak podniose fsb


Czemu krzyczysz ??

Zmineniono

As.

kuba222 , zrób tak jak napisał husar lub ustaw w biosie wykrywanie wszystkich częstotliwości na Automatyczne.

Jak dasz na 166 to bedzie nominalne bo ten provesor chodzi na takim wiec nic sie nie przegrzeje bo bedzie standart ile wynosi teraz twoje FSB ??

FSB 100 NA TYCH NOWYCH RAMACH

TYLKO JA ZABARDZO NIEZNAM SIĘ NA BIOSIE

MÓGŁBYŚ MI TO OPISAĆ MNIEJ WIĘCEJ JAK TO ZROBIĆ DOBRZE

BĘDE WDZIĘCZNY

CZYLI NAPEWNO NIEJEST TO WINA RAM?

Okienko w którym znajdziesz tą opcję, powinno wyglądać tak:

http://home.arcor.de/planet-networkz/files/bios.jpg

W biosa wchodzisz naciskając klawisz DELETE podczas uruchamiania się kumputera.

CZYLI MAM TYLKO ZMIENIĆ CPU FSB CLOCK NA 160 I TO WSZYSTKO CZY JESZCZE COŚ???

tak wlasnie wejdz tam jak masz na zdjeicu ustaw CPU FSB Clock na 166 i wcisnij F10

zeby zapisac zmiane i jeszcze taktowanie pamieci mozesz ustawic tez na 166 skoro teraz masz 100 jak wcisniesz delete to wejdz w ADVANCED CHIPSET FEAT i znajdz Dram Freqeuncy i ustaw na 166mhz

:smiley:

ROZUMIUM ŻE PROCESOR SIĘ NIE PRZEPALI I WŁAŚNIE CZY ZA KAŻDYM RAZEM JAK KUPIE RAM BĘDE MUSIAŁ TAK USTAWIAĆ W BIOSIE

(CZY TO POPROSTU WINA PŁYTY GŁÓWNEJ)???

To raczej nie wina plyty glownej moze przy wkladaniu ramu cos niechcacy ruszyles bo watpie ze ten nowy ram tak namieszal i sie poprzestawialo jesli kupisz ram tej samej firmy i o tym samy Cl i czestotliwosci to nic nie bedziesz musial przestawiac w kadzym badz razie twoj procesor chodzi na 1.83 bo tak maja Athlony 2500 wiec sie nie moze przepalic FSB 166 a mnożnik 11

wchodziłem teraza sprawdzić w biosie i memory frequency znalazłem ale cpu fsb clock nie moge znaleść!

i mnożnik też musze ustawić a jak tak to gdzie???

a tak wogóle to jak wkładam pamięć ram starą czyli elixir 2x5120MB to jest wszystko dobrze tylko jak wkładam tom nową pamięć ram to mi procesor spada do 1.1 ghz i memory frequency jest 100Mhz

Złączono Posta : 18.08.2005 (Czw) 14:13

prosze o odpowiedz! !!

Bo te nowe pamieci chodza w dual channel a te stare moze nie i dlatego tak sie moze dziac zobacz sobie w instruckji od plyty glownej czy trzeba cos przestawic zeby uzywac ram w trybie dual mnoznik jesli bedzie mial 11 to nie zmieniaj

tu masz link o biosie Fsb zminisz wchodzac w Freqency/Voltage control

http://www.enter.pl/archiwum/tekst2.asp … 73999.html

tyle ze soltec ma inny bios ale szukaj podobnych slow

nic takiego nie pisze.

może mi ktoś jeszcze raz dokładnie napisać w co wejść aby ustawić cpu fsb clock na 166 i jak aktywować ramy w dualu! !!

prosze o pomoc

Jak dalej nic,to wyjmij baterie z płyty głównej na 30 minut.

Sprawdź czy prawidłowo wsadzona jest pamięć i w odpowiednich bankach - przed włożeniem baterii pamięć ma być wsadzona.

Poczytaj książkę do płyty głównej.

Wsadź baterie,wejdz do biosu i ustaw date i godzine oraz ewentualnie FSB procka na 166 i tylko co trzeba, zapisz bios Save i start.

Jak nie Jesteś mocny w biosie, to kolega który kuma co w biosie,bo praktycznie każdy bios jest inny i trudno wszystko tłumaczyć.

Pomoc

http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide … setup.html

wchodze w bios i memory frequency jest auto i niemożna ustawić na 166 mhz. Co mam robić prosze o pomoc! !!

Zostaw na auto,może być.

Weź kogoś kto kuma,bo narobisz sobie szkody i po co.

Wszystko masz napsane co zrobić.

a wie ktoś czy pamięć ram pdp patriot 1gb 2x512dual z radiatorami współgra z płytą główną soltek nforce2 ultra 400 series SL-75FRN2

czy będzie dobrze działać???

Powinno wszystko chodzić,ale zawsze jest ale i poczytaj o dokładaniu pamięci,podałem link.

Pamięć masz 2 x 512 PC3200 czy inną.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

Sprawdź tą nową pamięc na innym kompie może uszkodzona.

TAK PDDR 400MHZ CZYLI PC3200

Złączono Posta : 18.08.2005 (Czw) 16:52

I CO MAM TERAZ ROBIĆ

Złączono Posta : 18.08.2005 (Czw) 17:03

U MNIE JEST MNOŻNIK NA DEFAUT

CZY JAK USTAWIE GO NA 11 TO SIĘ NIC NIE STANIE W AMD 2500

???(MEMORY FREQUENCY 166MHZ)

PROSZE O POMOC! !!