WARNING! Now system is in Safe Mode

(marc_in) #1

Czasami zdarza mi się a raczej mojemu kompowi, że nie chce się włączyć. Nic wtedy nie pomaga, wygląda to tak jakby nie mógł się rozpędzić. Po odłaczeniu go od sieci i odczekaniu chwili zazwyczaj udaje m się go włączyć. Wtedy podczas uruchamiania pokazuje mi się komunikat: WARNING! Now system is in Safe Mode. Please re-setting CPU Frequency in the CMOS Setup. Co to oznacza i co mam zrobić żeby to się więcej nie powtórzyło?

(Longhorn2009) #2

Spróbuj zresetować BIOS.

(marc_in) #3

jak to zrobić? i czy zostaną usunięte jakieś dane z kompa??

(Miroon93) #4

Możesz to zrobić poprzez wyjęcie baterii lub przełączenie zworek na płycie głównej.

Żadne dane z komputera nie zostaną usunięte, zostaną tylko zrestartowane ustawienia biosu, czyli jeżeli podkręcałeś procesor zostanie on przywrócony do poprzedniego (fabrycznego) taktowania.

(ybu) #5

Nie robiłeś coś ze zmianą czestotliwości procesora?

Komunikat mówi,że teraz system jest w trybie awaryjnym. Prosi o ponowne ustawienie częstotliwości procesora w konfiguracji CMOS.

Resetowanie BIOS: viewtopic.php?f=7&t=267235

(marc_in) #6

nic nie zmieniałem. jeśli dobrze pamiętam to zaczęło sie to po zmianie dysku twardego na nowy z wejściem sata

(Miroon93) #7

Sprawdź czy nie masz dysku twardego połączonego tą samą taśmą co np. dvd-rom. Jeśli tak to sprawdz czy oba te użądzenia nie są z tyłu ustawione zworkami na "Master".