WARNING! Now system is in Safe Mode

Czasami zdarza mi się a raczej mojemu kompowi, że nie chce się włączyć. Nic wtedy nie pomaga, wygląda to tak jakby nie mógł się rozpędzić. Po odłaczeniu go od sieci i odczekaniu chwili zazwyczaj udaje m się go włączyć. Wtedy podczas uruchamiania pokazuje mi się komunikat: WARNING! Now system is in Safe Mode. Please re-setting CPU Frequency in the CMOS Setup. Co to oznacza i co mam zrobić żeby to się więcej nie powtórzyło?

Spróbuj zresetować BIOS.

jak to zrobić? i czy zostaną usunięte jakieś dane z kompa??

Możesz to zrobić poprzez wyjęcie baterii lub przełączenie zworek na płycie głównej.

Żadne dane z komputera nie zostaną usunięte, zostaną tylko zrestartowane ustawienia biosu, czyli jeżeli podkręcałeś procesor zostanie on przywrócony do poprzedniego (fabrycznego) taktowania.

Nie robiłeś coś ze zmianą czestotliwości procesora?

Komunikat mówi,że teraz system jest w trybie awaryjnym. Prosi o ponowne ustawienie częstotliwości procesora w konfiguracji CMOS.

Resetowanie BIOS: viewtopic.php?f=7&t=267235

nic nie zmieniałem. jeśli dobrze pamiętam to zaczęło sie to po zmianie dysku twardego na nowy z wejściem sata

Sprawdź czy nie masz dysku twardego połączonego tą samą taśmą co np. dvd-rom. Jeśli tak to sprawdz czy oba te użądzenia nie są z tyłu ustawione zworkami na “Master”.