Warning - pending sectors 230

Witam,

Czy ktoś mi może powiedzieć czy próba “naprawienia” dysku z problemem jak w temacie ma jakiś sens czy lepiej będzie już kupić nowy dysk?

Laptop asus k52jc

Podaj smart dysku.HDtune zakładka health.

02sierpnia20121418.png

już jest więcej, wczoraj chciałam zadziałać mhdd ale nie ma tu ustawienia master/slave więc nic z tego, chyba…

edit: o godzinie 15:15 niestabilnych sektorów jest już 233

Podłącz dysk do do pierwszego portu sata będzie to 0 lub 1 nie wiem jak masz oznaczone na płycie.Lub przestaw w biasie tryb pracy z sata/ahci na ide i powinno działać

Wykonujesz w MHDD zerowanie potem remap.Zgraj wcześniej dane bo je utracisz. http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Dysk już raczej nadaje się do wymiany.

dzięki Ciuci, ktoś mnie też właśnie, na innym forum, oświecił w sprawie tego trybu, może teraz zadziała…

no trudno trzeba “ciułać” na nowy dysk (dobrze, że to nie mój :stuck_out_tongue: )

Spróbuj go ratować,na dysk systemowy się nie nadaje, ale na magazyn danych,na jakieś pierdoły może się nadać.Oczywiście wszystko zależny od tego jakie efekty przyniosą powyższe zabiegi.Po wykonanych zabiegach pokaz nowy smart i skan powierzchni dysku.

No więc, mhdd zadziałał, wczoraj robiłam scan, gdzie mi tych uszkodzonych sektorów (bad) pokazało 45 i oczywiście mnóstwo ostrzeżeń, w każdym razie wyzerowałam itd. po ponownym przeskanowaniu mhdd już nie było żadnych błędów tylko jakieś ostrzeżenia, nie wiem co mnie podkusiło ale dałam ponownie erase :roll: , więc się właśnie znów zeruje, ciekawe co z tego wyjdzie, jakoś nigdy dotychczas nie miałam przyjemności z zerowaniem ale mam nadzieje, że to nie zaszkodzi…?

Po zerowaniu zrób remap.Potem strzel fotki i pokarz skan powierzchni i smart z mhdd.

to jest link do pliku, obraz jest duży więc nie będę go tu wklejać

http://img705.imageshack.us/img705/435/dscn2451w.jpg

skanu nie mam, dysku też innego nie ma więc system będzie musiał być na tym…

Wygląda na to że jest ok.

No to fajnie, mam nadzieję, że będzie też działać ok…może to dlatego, że on chodził cały czas, 24/7, wyłączali go tylko wtedy gdy prądu nie było :shock: ?

Dzięki za pomoc Ciuci, w każdym razie powiem, żeby sobie zrobili nową skarbonkę z napisem “nowy dysk”…