Warning! You Computer contais various

Mam następujący problem, którego niestety nie umie sam rozwiązać, a mianowicie chodzi o to, że od paru dni podczas korzystania z komputera lub podczas serfowania w sieci samoczynnie otwierają mi się strony w programie “Internet Explorer”, na których pisze, że mój komputer jest poważnie zainfekowany i zachęcają do pobrania antywirusa, który samoczynnie chce mi się pobrać do komputera - informacja po angielsku (ale ja na to nie zezwalam). wyskakuje mi okno, które wygląda jak mój komputer (tylko, że po angielsku), następuje szybkie skanowanie i pisze, że mam ileś tam trojanów i wirusów podpisanych na czerwono z dużym stopniem niebezpieczeństwa. Program, który samoczynnie che mi się pobrać, to: jakiś antivirus 360. Kiedy zamykam te okna to i tak na nowo otwierają mi się w półminutowych odstępach czasu, to z ostrzeżeniem nawet i 4 krotnie.

Poniżej podaje link do mojego loga z “Trend Micro HijackThis- v2.0.2”:

http://www.wklej.org/id/57053/

Jeżeli ktoś uzna, że to ważne to postaram się zamieścić screeny z tych komunikatów, chociaż znajdują się już one w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=313721 no i oczywiście problem podobny.

Odłącz się od sieci, zainstaluj antywirusa, przeskanuj.

To co opisujesz jest bardzo ciekawym marketingowym wirusem.

Po ściągnięciu infekuje komputer, a nastepnie ciagle pisze aby uaktualnic ten antywirus do płatnej wersji w celu likwidacji wirusów :slight_smile:

Z tego co mi wiadomo, twórca tego szkodnika nieźle zarabia (Tak mówili na IT Academic Day przedstawiciele firmy Kaspersky :))

Ewentualnie możesz przeskanować komputer skanerem antywirusowym online, znajdziesz linki na tym forum.

W logi się nie zagłębiam, ktoś pewnie się skusi, mi na to szkoda czasu :slight_smile:

Próbowałem najpierw z antywirusem zanim założyłem temat i nic nie pomogło, tzn. zaktualizowałem antywirusa, odłączyłem internet, przeskanowałem, usunąłem jakiegoś 1 trojana i nie pomogło ponieważ te głupie okienka jak wychodziły tak wychodzą dalej. Natomiast bardzo mi zależy, żeby to posprzątać i właśnie dlatego postarałem się o własne screeny i bieżący log:

sciagnij to:

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/ … dFix.shtml

uruchom po ukazaniu sie dosowego okna wybierz opcje 2 (poprostu nacisnij cyfre 2 na klawiaturze) i enter…

nie bój sie owy program powylacza CI wiekszosc usług ze pozostanie widok “gołego” pulpitu…

po czasie spyta sie czy sprawdzic rejestr wcisnij “Y” i enter ;D

po chwili lub dłuższej zalezy :stuck_out_tongue_winking_eye:

pulpit wróci i w oknie dosowym programu wciskasz “q” i enter i sie programik zamknie ;D

powinienes sie juz pozbyt syfu…

najlepiej odłacz neta przed wlaczeniem programu…

P.S2

jak to nie pomoże mozesz użyć combofix-a i z niego log…

P.S3

mam nadzieje ze ani razu nie pokusiles sie na sciągniecie tego niby “antywirusa” :stuck_out_tongue_winking_eye: