Warstwa sama się zmienia

Wczoraj coś dziwnego stało się z moim photoshopem - najpierw jakiekolwiek wybrałam narzędzie jako ikonę miałam rączkę, a następne zwariowały warstwy. Kiedy próbuję przesunąć jakąś warstwę (w tym wypadku tekstową) przeskakuje ona na drugą warstwę (tło). Próbowałam re instalacji - problem nadal występuję i nie mogę swobodnie przesuwać warstw.

Czy istnieje jakiś sposób na naprawę tego?

trza było nie przeinstalować tylko odinstalować, wywalić resztkę plików i zainstalować jeszcze raz. . . Dziwne… 2 lata ponad siedzę w PSie i jeszcze takich problemów nie miewałem ;p. Zobacz czy nad warstwami nie masz tam czegoś zaznaczonego… Tam jest taka kłódka i takie tam…; ]

Odinstaluj i zainstaluj ponownie PS’a, tylko potem usuń wszelkie pozostałości, tzn. wpisy w rejestrze, pliki, itd.

Problem rozwiązał się sam - miałam zaznaczoną opcję automatyczny wybór warstwy i wystarczyło tylko odznaczyć, niemniej jednak dziękuję. [ ;

Jeżeli miałeś zaznaczone “auto zaznaczanie grup” albo “autozaznaczanie warstw” to możliwe. Podobnie może się przydarzyć jeśli warstwa tekstowa jest przeskalowana (np ściśnięta na szerokość), wtedy “wyskakuje” z ramki i pojawia się koperta obiektu inteligentnego, którą dopiero można przeskalować.