Warto czekać na ATI Radeona HD5830?

Jak w temacie , jak myślicie … warto czekać na tą karte ? Moim zdaniem jest to godna uwagi karta :slight_smile: Przy okazji jest złotym środkiem cenowym Wydajność/Cena jest to karta która nie wątpliwie wypełni luke między 5700 a 5870 :smiley:

Cena to ok 200 dolarów , patrząc na kurs dolar stoi po 2.80 czyli czyli na złotówki wychodzi 560 zł czyli bardzo dobra cena przy założeniu że będzie kosztowała tą górną granice czyli te 200 dolarów a może 190/180 wtedy cena jeszcze będzie atrakcyjniejsza :slight_smile:

Jak za pewne wiekszość wie wychodzi 25 stycznia , czyli za 8 dni więc długo czekać nie trzeba :slight_smile:

Jakie są wasze opinie , spostrzerzenia , uwagi ?

Pozdrawiam :slight_smile:

Warto, warto.

Będzie miała DX 11, PS 5.0 i pamięć 1024 mb niby to samo co 5770 z tym że 5700 ma szyne 128 bitów a ta będzie miała 256 :slight_smile: Nie wiem jak jest z taktowaniem pewnie będzie troszke lepsze :slight_smile:

Tak jak Ci pisałem w poprzednim temacie warto poczekać, choć nie warto się łudzić z ceną ~560zł. Radeony 5770 kosztują ok 650zł. Myślę że w Polsce będzie kosztować ~750-800. W Polsce ceny są niestety wyższe…

Nie może kosztować 750 czy 800 zł bo wtedy to by nie miało sensu :slight_smile: bo była by nie wiele tańsza od 5850 :slight_smile: Poza tym 200 dolarów to 200 dolarów :slight_smile:

Jeżeli 5850 kosztują teraz 1050-1150 zł to te 750 zł jak najbardziej miałoby sens. :roll:

Patrząc na to z innej strony nie byłoby żadnego sensu wydawać wydajniejszą kartę po niższej cenie :?

No i właśnie w naszym kraju nie zawsze “[…] białe jest białe, a czarne jest czarne.”

Ale skoro tak uważasz to ja jestem jak najbardziej za tym aby to się ziściło :smiley: