Warto kupić taki sprzęt?

Mam dylemat, czekać na nowe Ryzeny czy kupić taki sprzęt,

Intel Core i5 7600k
MSI Z270 Tomahawk Arsenal Gaming
Corsair vegeance DDR4 2x4GB 3000Mhz
Bequiet Pure Base 600 Window Orange.
Bequiet Pure rock
SilentiumPC vero L2 600W 80+.

Cena 2000zł, sprzęt używany jeszcze na gwarancji.
Dyski SSD już mam, grafikę bym dokupił nową.

2 miliony to bardzo, bardzo drogo

Literówka. Chodziło o 2 tyś.

A co do Twojego pytania - w jakim sensie “czy się opłaca”?

Za 2tys sprzęt się opłaci, według tego co patrzałem na allegro/olx.

W sensie, niedługo premiera Ryzena, może warto poczekać. Sprzęt ma być na kilka lat, AMD na ten plus że mogę wymienić procesor na nowy, a tutaj tylko max 7 generacja.

Nie ma wuja żeby tyle za to dać.
Nijak się nie kalkuluje.

2k jak dostaniesz do tego legalnego Windowsa i minimum GTX 1050…

Toś to ciekawie policzył…

procek 880 płyta 530
pamięć 420
Pudło 350
Zasilacz 220
razem 2400, ceny orientacyjne w oparciu o Morele…Jakby poszukać mocniej, brać z kilku sklepów/Ebayów etc., to MOŻNA by pewnie lekko z 10% za nowego ugrać w dół.

Warto inwestować w platformę której już nie zmodernizuję bez wymiany mobo+cpu?
Cały czas chodzi mi po głowie ryzen, kupić lepszą płytę i można wstawić nowy mocniejszy procesor.

Jeśli Ryzen to tylko z nową płytą, bo prawdopodobnie na starych płytach nie będzie obsługi szybszych pamięci RAM (o ile poprawią kontroler w procesorze).

Ewentualnie i5 8400 plus jakaś płyta na H370 (gdy będą dostępne w sklepach). Względnie Z370, na przykład MSI Gaming Plus.

Ja bym raczej porównał wydajności i przy małej różnicy brał amd, spora szansa, że portale nie zaktualizowały jeszcze rankingów po wtopie intela, a ta łatka bezpieczeństwa obciąża…

Ta sprawa została rozdmuchana do niezdrowych rozmiarów. Portale testy przeprowadziły i nie ma żadnych istotnych spadków wydajności dla procesorów. Ja sam żadnych spadków nie uświadczyłem na 8700k.

Przy okazji:

Ciekawe w jaki sposób AMD to załata.