Warto robić upgrade?

Niebawem wpadnie mi nieco funduszy. I robię rozeznanie w co warto byłoby mi zainwestować. Także sprawa ma się tak chciałbym kupić i5 4690k z płytą główną MSI B85-G43 Sc. Co mam? FX 6300 4.4GHz chłodzony Ferą pro na płycie Gigabyte GA-970A-UD3

Wg mnie warto tym bardziej jeżeli grasz w wymagające gierki.

Jeśli już kupujesz plytę główną MSI + procesor Intel warto dołożyć trochę do tej płyty, aby później dostać zwrot. Tutaj więcej o tej promocji: https://cashback.msi.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying

 

Sam zamierzam kupić Intel i5-4690K  + MSI Z97 Gaming 3. Taka płyta jest już naprawdę dobra i na długo starczy. A cenowo wyjdzie Cię ostatecznie tak samo jak MSI B85-Z97 (lub minimalnie drożej, ale skok jakościowy jest ogromny).

Jak już kupisz tego i5 to pochwal się jakimiś testami porównawczymi tutaj z tym starym fx6300, ocenimy czy przyrost szybkości wart jest ceny.

Niedługo wchodzi Broadwell, a potem Skylake. Zastanów się, czy na pewno warto teraz zmieniać zestaw.

Tutaj akurat wiem, że przyrost jaki robi intel jest wręcz śmieszny 5%. Do tego jak widzę na moją korzyść jest promocja do procesora 5 gier, a do zestawu z płytą cashback ~125zł.

Takie testy już masz dostępne w sieci. Bez porównania w zasadzie do FX 6300.

Bez porównania to znaczy ile?