Warto włączyć ochrone S&D?


(Piotrekjunior) #1

Warto to włączyć ?? (używam OPERY)

mwsnap00105nt.th.jpg


(MarS) #2

Owszem, warto. Ochrona działa z każdą przegladarką, nie tylko z IE


(Danielm86) #3

i rezydenta TeaTimer


(MarS) #4

Tu już niekoniecznie. To nie jest zbyt dokładny moduł a do tego często niepotrzebnie alarmuje o każdym wpisie do rejestru co dla osoby z niewielką wiedzą stanowi poważne wyzwanie

Tu bym raczej proponował Windows Defendera


(fiesta) #5

Jakie wyzwanie ??

Kliknięcie TAk lub NIE w celu dokonania potwierdzenie lub odrzucenia zmian w rejestrze ??

Wiadomo że jak coś się instaluje z reguły należy zezwolić na zmiany, ale jeżeli nie instaluje się nic, a zmiany w rejestrze są dokonywane, prawie na bank są to zmiany nieporządane wywołane np działalnością jakiegoś "syfka".

To aż taka wielka filozfia ??


(MarS) #6

By potwierdzić dokonanie zmian w rejestrze lub je odrzucić trzeba wiedzieć o co chodzi a komunikaty Tea Timera są spartańskie. Stąd też to narzędzie nie jest polecane dla początkujących użytkowników, którzy i tak dla świętego spokoju klikną na TAK niezależnie od tego jaka jest treść komunikatu. Widzisz gdzieś informację o rodzaju zagrożenia? To jak myślisz, w jaki sposób ktoś z niewielką wiedzą będzie w stanie prawidłowo rozpoznać czy program pyta o coś ważnego czy po prostu o dopisanie się jakiegoś programu do autostartu, np. GetRight 8)

Po drugie mylisz się twierdząc, że jak ktoś coś instaluje to z reguły należy zezwolić na zmianę. Spyware też byś przepuścił? A jak ocenisz co jest spyware a co nie jest nie mają w tym temacie żadnej wiedzy?


(fiesta) #7

Dlatego napisałem z reguły a nie zawsze :stuck_out_tongue:


(Emm16) #8

przecież syfy lub spyware instalują się często zprogramami z nieewnych źródeł np. nieoficjalne strony z programami tworzone przez amatorów gdzie być może celowo jest jakiś robak dołączony