Wartosc domeny .eu

(Drago_) #1

Chciałbym znać Wasze zdanie na temat domen .eu, a konkretniej ich wartości pod względem odsprzedania czy też postawienia pod taką domeną portalu.

Przykładowo wartość domeny ClubBeat.eu a wartość domeny ClubBeat.pl - opłaca się w sumie inwestować w .eu? Jak się to odnosi do popytu na dobre domeny .eu? Czy portal pod adresem np ClubBeat.eu ma spore szanse na sukces czy raczej taką .eu można porównać do np .net.pl i tak dalej? Domena eu mialaby byc przypieta do strony z clubowa muza. Prosze o wasze opinie.

(impassive) #2

Mnie najbardziej odpowiada domena .com, druga w kolejności to .pl. Domeny .eu w ogóle nie biorę pod uwagę.

(Drago_) #3

No wiadomo ze sa najlepsze lecz zeby znalesc wolna domene pod swoja nazwe trzeba miec na prawde szczescie nieziemskie:/ Probowalem juz tyle nazw ze glowa boli.

(Skr3czu) #4

.eu lepsze niż subdomena, albo alias :stuck_out_tongue:

jak dla mnie .eu to jak każda inna domena…

(eyeti) #5

a mi się bardziej podoba adres np: w domenie .eu niż net :stuck_out_tongue:

(matfeusz) #6

Renomowana domeną obecnie jest .pl i narazie nie szykuje się na jakaś zmianę. Jednak domena to nie wszystko, przede wszystkim zależy od oryginalności pomysłu na stronę.Nie raz można spotkać strony które są założona na darmowych serwerach z darmowymi aliasami a mają kilku tysięczne rzesze użytkowników. Ja aktualnie oprócz darmowych aliasów to z płatnych domen prowadzę tylko kilka domen .eu, ponieważ są stosunkowo tanie i coraz bardziej zdobywają popularność. Wole mieć domeny .eu iż np. com.pl czy tak jak wyżej kolega napisał .net .

(impassive) #7

Tak naprawdę domena ma trzeciorzędne znaczenie. Najważniejsza jest dobra pozycja na listach wyników w wyszukiwarkach.

(Drago_) #8

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, wlasnie mialem do wyboru com.pl lub eu i dzis zakupilem te druga.

(Skr3czu) #9

com.pl to już w ogóle lipa :stuck_out_tongue: