Warunek "if" w przypadku listy <otion> i pola <textarea>

Witam. Chciałbym uzyskać następujący efekt. Mam listę i tam załóżmy Temat1, Temat2, Temat3. Jak napisać taki warunek “if”, że jeżeli wybrany zostanie z listy Temat1 to pojawi on się (tak jakby zostanie wpisany) w pole textarea, jeżeli wybrany zostanie Temat2, to “wpisze” się tam treść “Temat2”? Nie mam pojęcia jak to zrobić. Dobrze by było, żeby można było ostylować za pomocą html’a ten “wpisany” tekst, ale z tym to już nie powinno być problemu.

Moim zdaniem może to zaimplementować następująco:

Podczas generowanie strony przy użyciu php tworzymy skrypt w javie z tablicą zawierającą odpowiednie treści (“Temat1”).

Do tego jeszce jeden skrypt który będzie wywoływany na event onchange w liście option i np w switch’u będzie akcja :

case 1:

textarea.text = tab[1];

jest to tylko szkic ale idea powinna być zrozumiała

#-o

Jak Ty sobie wyobrażasz napisanie tego dla np. 1000 opcji?

Na onchange select’a textArea.value += this.value i tyle

albo z HTML5 można łatwo ustawić żeby wartość z option’a zastępowała zaznaczenie

select.addEventListener("change", function(){

	var s = textArea.selectionStart;

	textArea.value = textArea.value.slice(0, s) + this.value + textArea.value.slice(textArea.selectionEnd);

	textArea.setSelectionRange(s, s + this.value.length);

}, false);

@cayman3_11 a kto powiedzał że tego switcha nie można wygenerować przy użyciu php

przy generowaniu strony wiadomo ile jest option i ile potrzeba case oraz jakie id są przy option

ja jeszcze założyłem że lista select posiada tylko część tego co ma być przepisane do textarea

tyle w temacie tworzenie switcha dla 1000 czy innej dowolnej liczby (może nie jest optymalne lecz w zależności od przeznaczenia może wystarczyć)

To rozwiązanie jest beznadziejne! Równoważne Twojej propozycji jest: textarea.text = tab[zmienna_której_użyłbyś_w_switch];

Nazwa option’a wyświetlana na liście swoją drogą, a atrybut value swoją