Warunki gwarancji produktu z Allegro

(Paestewr) #1

witam,

6 miesiecy temu kupilem aparat podwodny/rejestrator jazdy na Allegro okolo 200zł.

zamawiałem na szybko i nie doczytałem:

"

• Niektóre przesyłki mogą być objęte procedurą celną, zdarza się to bardzo rzadko, podana cena w aukcji nie zawiera ewentualnych niewielkich opłat celnych.
    "

no i niestety szło 2 miesiące i zapłaciłem dodatkowo 49zł VAT-U.

sprzęt się zepsuł, nie włącza, nie ładuje, chcę reklamować, po tygodniu pisania emaili do sprzedawcy na Allegro na jaki adres odesłać sprzęt w celu skorzystania z gwarancji dostałem odpowiedź:

"Wyslalam zapytanie do producenta i czekam na odpowiedz."

czy może być tak że dostanę adres HongKongu i tam będę musiał odesłać i czekac pół roku, czy mogę domagać się polskiego adresu?

w opisie aukcji było tylko:

"Na kamery udzielam 12 miesiecznej gwarancji w razie problemów wymiana na nową"

(oprych) #2

Taki jest urok kupowania sprzętu z Chin.

Hasło dla Ciebie “niezgodność towaru z umową”

1. Nie kupiłeś towaru na firmę
  2. Masz paragon/fakture wystawioną przez polskiego sprzedawce

Jeśli spełniasz oba warunki to możesz odesłać towar do sprzedawcy, to on ma wtedy obowiązek naprawić sprzęt

(Paestewr) #3

kupilem prywatnie paragonu nie bylo, bo jak mialo byc w paczce z Chin. Mam tylko potwierdzenie zaplacenia vatu.

(oprych) #4

No to zostaje Ci tylko sprawdzić, czy ten kto Ci sprzedał, a właściwie pośredniczył w sprzedaży, ma działalność gospodarczą.

Jeśli tak, to jeszcze coś osiągniesz w innym przypadku po ptakach 

(freyah) #5

A to najłatwiej i najszybciej sprawdzisz tutaj -> https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/search.aspx