Warunki gwarancji produktu z Allegro

witam,

6 miesiecy temu kupilem aparat podwodny/rejestrator jazdy na Allegro okolo 200zł.

zamawiałem na szybko i nie doczytałem:

"

  • Niektóre przesyłki mogą być objęte procedurą celną, zdarza się to bardzo rzadko, podana cena w aukcji nie zawiera ewentualnych niewielkich opłat celnych.
    "

no i niestety szło 2 miesiące i zapłaciłem dodatkowo 49zł VAT-U.

sprzęt się zepsuł, nie włącza, nie ładuje, chcę reklamować, po tygodniu pisania emaili do sprzedawcy na Allegro na jaki adres odesłać sprzęt w celu skorzystania z gwarancji dostałem odpowiedź:

“Wyslalam zapytanie do producenta i czekam na odpowiedz.”

czy może być tak że dostanę adres HongKongu i tam będę musiał odesłać i czekac pół roku, czy mogę domagać się polskiego adresu?

w opisie aukcji było tylko:

“Na kamery udzielam 12 miesiecznej gwarancji w razie problemów wymiana na nową”

Taki jest urok kupowania sprzętu z Chin.

 

Hasło dla Ciebie “niezgodność towaru z umową”

 

  1. Nie kupiłeś towaru na firmę
  2. Masz paragon/fakture wystawioną przez polskiego sprzedawce

Jeśli spełniasz oba warunki to możesz odesłać towar do sprzedawcy, to on ma wtedy obowiązek naprawić sprzęt

kupilem prywatnie paragonu nie bylo, bo jak mialo byc w paczce z Chin. Mam tylko potwierdzenie zaplacenia vatu.

No to zostaje Ci tylko sprawdzić, czy ten kto Ci sprzedał, a właściwie pośredniczył w sprzedaży, ma działalność gospodarczą.

Jeśli tak, to jeszcze coś osiągniesz w innym przypadku po ptakach 

 

A to najłatwiej i najszybciej sprawdzisz tutaj -> https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/search.aspx