Warunki licencji oem - windows xp


(Marzena 8) #1

Czy ktoś wie o jakichkolwiek zmianach w warunkach licencji oem? Chciałam dziś zakupić sobie windows xp w wersji oem i w sklepie spotkała mnie niespodzianka. Otóż dowiedziałam się,że taki system musi być zakupiony razem z komputerem, tzn musi być na jednej fakturze z komputerem bo w innym przypadku będzie nielegalny? :o Co o tym myślicie?


(Z35ikr) #2

a jak miało by być do grabek w ogrodniczym miał być dodawany?

ot tak? "Dzień dobry ja poproszę tą płytę..." ??

tak to tylko raczej to:


(strażak) #3

Witam.

http://www.microsoft.com/poland/partner ... wanie.mspx

ale tu będzie chyba dokładniej (pierwsze pytanie)

http://www.microsoft.com/poland/licencj ... fault.mspx


(Gugu007) #4

Strażak - nie rób se jaj z dziewczyny...

Aktualna licencja oemowej windy pozwala na zakup legalnie samego Windowsa, bez żadnego sprzętu, pod warunkiem samodzielnej instalacji systemu. Należy zwrócić uwagę na zakup tzw. jednopaka (1 pk) w szarym pudełku. Umowa zmieniła się jesienią zeszłego roku.:mrgreen:

Złączono Posta : 08.01.2007 (Pon) 17:25

Pardon Strażak - chodziło mi o RiK-a.

Zresztą starczy przedzwonić na 0 801 308801 - cena 1 impulsu - i wybrać opcję rozmowy o licencjonowaniu.:mrgreen:


(strażak) #5

Ok. Każdemu może sie zdarzyć :ok:


(Marzena 8) #6

No własnie o to mi chodzi, zmiany w licencji oem spowodowały to ,że nie można już sobie kupić samego systemu bo będzie to nielegalne. A podany link prowadzi do sklepu który oferuje systemy w wersji oem czyli według zasad oem ofruje je nie legalnie

a nizej podaje link do licencji oem. Przeczytajcie punkt 4 http://g.msn.com/9SE/1?http://oem.micro ... ds/Public/

sblicense/Polish_SB_License.pdf&&DI=6049&IG=a0291cb2a23d4fada1f3b9ffc6e42c16&POS

=3&CM=WPU&CE=3&CS=AWP&SR=3


(pysiu) #7

Wadą sklepów jest to że nie znają na bieżąco jak brzmi licencja OEM a że interes jest świetny jak wcisną komputer więc żerują na niewiedzy kupującego sam się spotkałem z tym ze dopiero 4 sklep zadzwonił do microsoftu i dowiedział się jak ma sprzedać :wink:


(Marzena 8) #8

Zadzwonie do Microsoftu i się w końcu dowiem bo wszędzie mowią co innego. Jedni,że można kupić i samamu zainstalować , a inni ,ze tylko z nowym kompem. Normalnie paranoja.


(ak6) #9

Z całą pewnością znają tylko, że jak sam pisałeś

Migotka8 Z całą pewnością i pełną odpowiedzialnością informuję cię, że możesz kupić system operacyjny w wersji OEM beż żadnego dodatkowego sprzętu. :smiley:


(Marzena 8) #10

W takim razie jak mam rozumieć zapis w 4 punkcie licencji? Brzmi o n "... wyłącznie z całkowicie zmontowanym systemem komputerowym..."

Gdyby wersje pudełkowe były tańsze to bym nie miala problemów.


(ak6) #11

Według punktu 4 jesteś traktowana jako producent komputera, któremu przysługuje prawo zakupu wersji OEM.

Zródło:

http://www.microsoft.com/poland/licencj ... fault.mspx


(Hubertkozdoj) #12

A co jesli zakupiony komp był z linux`em??? Chyba moge zmienic na XP.Jak dla mnie to paranoja.


(ak6) #13

Ależ oczywiście, że możesz. :smiley:


(Hubertkozdoj) #14

No ale wtedy wersja OEM nie wchodzi w gre.Czy ktoś juz skorzystał z opcji lealizacji pirackiej wersji?Co wtedy? dostaje sie jakomś nowa płyte?


(ak6) #15

A dlaczego nie ?? Śmiało kupuj i instaluj. :smiley:


(Swierzbin) #16

Sam ostatnio kuipowałem wersję XP OEM.

Zainstalowałem ją na kompie który sam składałem, zgodnie z nową wersją licencji OEM jest to działanie w pełni legalne.

Licencja OEM, tak naprawdę ogranicza jedynie przenoszenie systemu na iny komputer. Choć tak naprawdę chodzi o inną płyte główną, gdyż system jest powiązany z płytą główną (tylko i wyłącznie).

Licencja pozwala na zmianę płyty, o ile ta uległa uszkodzeniu, i wymianie na nową, ale tylko pod warunkiem że taka wymiana jest przeprowadzana na gwarancji płyty.

Jest to do obejścia, gdyż sam już zmieniałem płytę, wystarczyło zadzwonić na linię Microsoftu, i podać kilka danych odnośnie posiadanej wersji systemu operacyjnego. Konsultant od ręki uruchamia nam klucz rejestrujący.


(Chris952) #17

Witam.. Mój pierwszy post. :slight_smile: A wracając do tematu. Też całkiem niedawno zakupiłem Windows XP Pro OEM.. i przyznam, że też miałem dylemat czy jest legalny. Na opakowaniu wyraźnie pisało, że jeśli otworzę pudełko to wtedy automatycznie akceptuję licencje. I zmyliło mnie to, że jesli akceptuję niniejszą licencję potwierdzam że jestem producentem komputerów itd. :shock: Naszczęście szystko jest w porządku. Możemy kupić wersję OEM bez nowego komputera. Wysłałem e-mail do Microsoftu w którym dostałem odpowiedz, że instalując sobie Windowsa na swoim komputerze, jesteśmy brani za producenta systemów. :slight_smile:


(pysiu) #18

i nie masz pomocy technicznej :stuck_out_tongue: