Warunki odsprzedarzy windowsa na licencji OEM

Witam!

Mam takie pytanie, kumpel gdy kupował kiedyś tam PC zakupił od razu Win XP OEM, teraz chce go odsprzedać innemu koledze na lapka. i MOje pytanie brzmi nastepująco:

podczas pierwszej instalacji rejestrujemy sie w Microsofcie podająć swoje dane osobowe i przy następnych instalacjach systemu, np przy formacie dajemy tylko aktywcje i nic więcej. Czy jak kolega odkupił winde to ma sie rejestrować ponownie na siebie? Czy tylko znów dać aktywacje. Sprzedający odinstalował go ze swojego PC.

Nie może odsprzedać aktywowanego OEMa gdyż jest przypisany do komputera na którym został zainstalowany.

Rejestracja systemu nie jest wymagana, w odróżnieniu od aktywacji. Wersja OEM jest przypisana do sprzętu, z którym była zakupiona i bez niego nie może być odsprzedawana. Sprawdź jednak zapisy licencji, bo jakiś czas temu trochę się zmieniła pod tym wzgledem. Nie jestem pewnien, ale chyba użytkownik i tak nie ma mozliwości sprzedawania wersji OEM

Doczytałem i chyba jednak macie racje :? To szpetnie trocha i nie wiem co zrobią z tym fantem :x

Dzieki za pomoc :slight_smile:

A do czego konkretnie jest przypisana licencja. Jeżeli np. jest nalepka na obudowie stacjonarnego komputera, który był zakupiony razem licencją o której tu mowa, to czy jeśli wymienimy wszystkie bebechy a zostanie tylko obudowa z nalepką, to co wtedy ?

Dodane 16.06.2009 (Wt) 0:25

ok. w sumie znalazłem odpowiedź nie można wymieniać płyty głównej resztę można, co niektórzy twierdzą, że również procesora nie należy wymieniać.

To wtedy mamy niby legalnego, a w gruncie rzeczy nielegalnego windowsa :stuck_out_tongue:

oczywiście że ma możliwość sprzedać system w wersji OEM ale jeśli dołącza do tego sprzęt na którym instalował ten system, to nie licencja NFR :stuck_out_tongue:

tak jak fiesta , napisał,

jeśli ładnie zadzwonimy i zbajerujemy panią telefonistkę to system będziemy mogli aktywować i będzie wyglądało na to że jest wszystko OK

MS idzie na rękę tym co zadzwonią powiedzą że płyta główna im się spaliła albo po prostu stwierdzą że wymienili ją i tyle.

tacyer , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif