Warunki odsprzedarzy windowsa na licencji OEM

(tacyer) #1

Witam!

Mam takie pytanie, kumpel gdy kupował kiedyś tam PC zakupił od razu Win XP OEM, teraz chce go odsprzedać innemu koledze na lapka. i MOje pytanie brzmi nastepująco:

podczas pierwszej instalacji rejestrujemy sie w Microsofcie podająć swoje dane osobowe i przy następnych instalacjach systemu, np przy formacie dajemy tylko aktywcje i nic więcej. Czy jak kolega odkupił winde to ma sie rejestrować ponownie na siebie? Czy tylko znów dać aktywacje. Sprzedający odinstalował go ze swojego PC.

(fiesta) #2

Nie może odsprzedać aktywowanego OEMa gdyż jest przypisany do komputera na którym został zainstalowany.

(Cedar) #3

Rejestracja systemu nie jest wymagana, w odróżnieniu od aktywacji. Wersja OEM jest przypisana do sprzętu, z którym była zakupiona i bez niego nie może być odsprzedawana. Sprawdź jednak zapisy licencji, bo jakiś czas temu trochę się zmieniła pod tym wzgledem. Nie jestem pewnien, ale chyba użytkownik i tak nie ma mozliwości sprzedawania wersji OEM

(tacyer) #4

Doczytałem i chyba jednak macie racje :? To szpetnie trocha i nie wiem co zrobią z tym fantem :x

Dzieki za pomoc :slight_smile:

(walpi) #5

A do czego konkretnie jest przypisana licencja. Jeżeli np. jest nalepka na obudowie stacjonarnego komputera, który był zakupiony razem licencją o której tu mowa, to czy jeśli wymienimy wszystkie bebechy a zostanie tylko obudowa z nalepką, to co wtedy ?

-- Dodane 16.06.2009 (Wt) 0:25 --

ok. w sumie znalazłem odpowiedź nie można wymieniać płyty głównej resztę można, co niektórzy twierdzą, że również procesora nie należy wymieniać.

(fiesta) #6

To wtedy mamy niby legalnego, a w gruncie rzeczy nielegalnego windowsa :stuck_out_tongue:

(niezDarek) #7

oczywiście że ma możliwość sprzedać system w wersji OEM ale jeśli dołącza do tego sprzęt na którym instalował ten system, to nie licencja NFR :stuck_out_tongue:

tak jak fiesta , napisał,

jeśli ładnie zadzwonimy i zbajerujemy panią telefonistkę to system będziemy mogli aktywować i będzie wyglądało na to że jest wszystko OK

MS idzie na rękę tym co zadzwonią powiedzą że płyta główna im się spaliła albo po prostu stwierdzą że wymienili ją i tyle.

(Frog) #8

tacyer , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif