Wasze opinie na temat :ESET Smart Security

Witam serdecznie :slight_smile:

Zakładając ten temat, chciałbym poznać wasze opinie na temat tego pakietu…

Czytając komentarze na wortalu można dostać zawrotu głowy co do zróżnicowania zdań.

Ja chciałbym poznać opinie kogoś kto testował ten pakiet ,lub go posiada w chwili obecnej.

Do tej pory używałem " samego nod-a 32" + zapora kerio .Jako ze skończyła mi sie licencja na antywirusa, zastanawiam sie nad zakupem całego pakietu firmy eset. Lecz tu nasuwa mi sie pytanie, czy warto? czy jednak pozostać przy samym antywirusie +dodatkowo firewall …

firewallem napewno lepszym będzi kerio bo eset ma bardzo słaby,co do antyvirusa to lekki dla kompa,ochrona też może być ale nie wiem czemu raczej nie przypadł mi do gustu.

Może choć jakaś odrobina motywacji tej śmiałej tezy :? :? :?

Posiadam pełną wersję Kerio (BTW dostałem ją od DP).

Mam też i pełną wersję ESETa i jakoś nie widzę pogorszenia stanu zabezpieczeń w komputerze.

Więc po co dwa programy dodatkowo zabierające cenne zasoby komputera skoro można mieć jeden i równie dobrze zabezpieczony komputer ??

Fiesta dobrze mówi. Ja również nie widzę żadnej wady, która stawiałaby firewall z ESET Smart Security na jakiejś niższej półce. Korzystam z pakietu ESET od początku listopada i jeszcze ani razu się nie zawiodłem.

akurat nie długo kończy mi się licencja na te trzy programy w podpisie

i jak sądzicie zostać przy tych programach czy zamienić je wszystkie na ESET Smart Security?

Myślę, że zmień na ESS. Jeśli wiesz co robisz i czego chcesz w sieci to wystarczy w zupełności :slight_smile: a jeśli pakiet nie będzie dawał Ci odpowiedniej satysfakcji i bezpieczeństwa to uchwyć jeszcze jakiś anty-spyware z ochroną rejestru. Np darmowy SpyBot S&D 1.5 (TeaTimer) - warto dodać, że SpyBota cechują dobre wyniki po skanowaniu komputera.

Sunbelt to właśnie Kerio, więc śmiało możesz noda i sunbelta zastąpić esetem, jednak dla bezpieczeństwa pozamiatał bym od czasu do czasu w systemie jakimś antyspyware np Spybotem.

Właśnie zastanawiam się nad zakupem tego pakietu i ma takie pytanie. Stosujecie jakieś specjalne ustawienia dla programu, czy też pozostawiacie domyslną konfiguracje?

:o w życiu! Domyśla konfiguracja nie zapewnia kompleksowej ochrony komputera :slight_smile: Tak na poważnie to musisz troszkę poszperać w konfiguracji po zainstalowaniu.

Może jakaś podpowiedź co można poprzestawiać by zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność ochrony?

http://laszlojwrz.ownlog.com/

masz tu kawałek opisany, bo akurat robiłem to dla znajomego.

zmień ustawienia firewalla na “interactive mode”

Dzięki =D>