Wasze opinie o ATI Radeon HD 5770 Gigabyte 1GB SuperOC


(Macjabko) #1

Jak w temacie, chciałbym poznać Wasze zdanie o tej oto karcie: http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon_HD5770_Gigabyte_1024MB_56.html


(Siarczyslaw) #2

Jest niezła, trochę słabsza od moich ale na pewno się nie zawiedziesz! Ma wszystko czego potrzebuje dzisiejszy gracz.


(Gural7) #3

Ciekawy jestem czy ta karta posiada profile 2D,miałem HD 5870 od Gigabyte i nie miała i karta w 2D miała zegary takie jak w 3D i pobierała dużo energii i miała nieco większe temperatury,więc polecam poczytaj o tej karcie od tej strony.


(Macjabko) #4

Ogólnie o tej karcie na necie jest bieda z nędzą ;d

Jestem również ciekaw jak sobie radzi ten nieźle wyglądający cooler przy takim taktowaniu rdzenia, czy się grzeje bardzo.. xD


(Gural7) #5

Polecam od Sapphire :d .mam takową,powiadam cisza jak na pasywie i w stresie temperatury nieco ponad 50 stopni,warta karta grzechu,a swoją drogą gigabyte nigdy w GPU nie błyszczał,karty się kręcą ładnie ,ale wiele im brakuje,a ta klapa z 2D/3D to wogle,szkoda słów.


(system) #6

A musisz kupować taką drogą kartę? Polecam starszy model świetnej firmy HIS ale sporo tańszy i nieznacznie wydajniejszy

http://www.morele.net/karta-graficzna-h ... gp-217101/

Właśnie mam taką i jestem bardzo zadowolony pomijając to, że przy obciążeniu grą karta chodzi nieznacznie głośniej, ale stabilnie i bezproblemowo. Zobacz test tej karty na tle twojej R 5770

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/R ... 0/1GB/1024


(Macjabko) #7

Interesują mnie tylko radeony z serii 5xxx, a 5770 to akurat tyle na ile mnie stać, interesuje mnie DX11 xP

Nawet jeśli nie ma trybu 2d, zastanawia mnie czy nie dałoby się w jakimś programie ustawić aby automatycznie gdy nie ma obciążenie obniżał taktowanie..


(Gural7) #8

Nie wiem czy Nibitorem nie mógł byś w biosie wstawić 2D,kiedyś swojego czasu tak zrobiłem na Gigabyte 7600 GS,który tego wogle nie posiadał,ale ogółem jak Radeony to od HIS albo Sapphire,lata tworzenia tych grafik i jednym słowem doszli do perfekcji,a co do Gigabyte,chowa się,chłodzenia też zostawiają wiele do życzenia,jedyny plus Ultra Durable 3 i zacnie się kręcą,każdy to powie kto miał do czynienia z nową serią Radków od Gigabyte.


(Jurninho25) #9

Jak chcesz HD 5770 to proponuję:

http://allegro.pl/item1089066060_powerc ... treme.html


(Gural7) #10

20 mhz więcej na rdzeniu:),to się nazywa extreme edition:)

W sumie dość tania i w końcu na innym chłodzeniu niż AC L2,na który już patrzeć nie mogę:).Sporo tańsza niż mój VAPOR-X.


(Macjabko) #11

Hmm... karta ok...

Hm.. ale interesują mnie produkty tylko z proline.pl lub gral.pl

Hmm.. ważne są dla mnie też walory wizualne karty.. nie lubię np. takiego chłodzenia jak to coś:

Vapor-X ładnie wygląda, ale jak dla mnie to płacenie za niby świetne chłodzenie.. ale niby co tam chłodzi? Znalazłem pokazane samo chłodzenie zdjęte, i to mnie tym bardziej w tym przekonaniu utwierdziło.. :confused:

Heh, ale ja mam wymagania xd


(Jurninho25) #12

Nie zamieszczaj takich grafik! !!


(Gural7) #13

Mam VAPOR-X i nie żałuje wydania trochę więcej,bardzo ciche chłodzenie,mogę spokojnie powiedzieć że najcichsze chłodzenie na rynku(wogle nie słyszalne czyli sporo poniżej 20 Db) i bardzo wydajne,w stresie nieco ponad 50 stopni,a co do Asusa to robi grafiki w kratkę,raz chłodzenie jest dobre a raz mamy grzejniczek,z tego zdjęcia wygląda na Glaciora czyli karta nie będzie taka zimna jak u konkurencji.


(Macjabko) #14

Obrezek źle wstawiłem, sroki, chodzi o to: http://upload.hardver-teszt.hu/imgs/news/2010/572/asus-eah-5770-2di-512md-own-box-card.jpg

A co myślicie o tym?http://www.proline.pl/?p=SAP+HD5770+1GB


(Gural7) #15

No to jest Glacior,to nie polecam,do tego gołe pamiątki i na sekcji zasilania też nic nie widzę,nawet nie ma otworów na zamontowanie radiatora,było to możliwe na HD 4850,więc nie polecam Asusa,jeśli chcesz po kosztach to bierz Powercolora a jak ci zależy by mieć wszystko perfecto to Sapphire.

-- Dodane 29.06.2010 (Wt) 13:04 --

A co do linku,dorzucasz 40 zł i masz Vapor-X


(Macjabko) #16

A co do vapor-x, próbowałeś/aś ją kręcić? Jeśli tak to do ilu?

Dobra, biorę Vapor-X, niech stracę, kręcić nie będę, bo jak co, to jeszcze gwarancję stracę xd


(Gural7) #17

Kręci się tak normalnie,5200 na pamiątkach wskakuje bezproblemowo,rdzenia nie tykałem,bo daje to słaby efekt.Dobry wybór,efekt będzie niezły jak włączysz kompa a tu cisza:).


(Macjabko) #18

Cichofilem nie jestem, i tak będzie mi wył boxowy cooler od phenom II zanim nie wymienię, właśnie kartę zamawiam, obym się nie zawiódł :wink: