Wasze opinie o CCleane-rze

(Siude) #1

Witam ! Ponieważ dopiero rozpocząłem swoja batalię o wyczyszczenie kompa za pomocą CCleanera 2.09.600 - prosze o Wasze opinie na temat tego programu. Na początek wykonałem najłatwiejsze operacje i jestem pozytywnie zszokowany działaniem programu. Zanik pewności co do kliknięcia opcji "Napraw" pojawił się po sprawdzeniu ścieżek dostępu kiedy w wynikach pojawiło się :

amdcpu.exe- C:\Program Files\AMD\Athlon 64 Processor Driver\amdcpu.exe HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\amdcpu.exe

Wiem już że program tworzy kopię rejestru ale mimo wszystko mam obawy przed kliknięciem opcji "Napraw". Wszak chyba chodzi o coś związane z procesorem...

(Patryk91 Nh) #2

Jak dla mnie program jest świetny jeszcze nigdy nie musiałem przywracać kopi rejestru a używam go już kilka lat.

(Sebastianchrzan) #3

ani razu nie miałem problemu z nim lecz nie usuwa wszystkiego!dobry do współpracy jest też RegCleanera

(Lucius P.) #4

Zdecydowanie polecam, używam go od dłuższego czasu, i jak do tej pory żadnych problemów. :smiley:

(Poniaatowski) #5

A co powiecie na temat odkurzacza?

(Siude) #6

OK - dzięki ! Czyli Waszym zdaniem mogę śmiało naprawiać podaną wyżej ścieżkę dostępu mimo że pewnie ma coś wspólnego z procesorem ? Wybaczcie może dla Was naiwne pytania ale wierzcie - wyznaję zasadę - kto pyta nie błądzi ( i unika kłopotów ) :slight_smile:

(Le_mar) #7

A ja kiedyś czytałem coś takiego

http://www.pcworld.pl/artykuly/57126/Mi ... zacji.html

(Łukasz [Bot]) #8

CCleaner to świetny program, nawet w nim nie tworzę kopii rejestru, bo nigdy mi niczego nie zepsuł na xp-ku, ale na viście nie wiem czemu po jego użyciu komp nie poprawnie się wyłączał, więc utwórz kopię rejestru. :slight_smile:

(Poniaatowski) #9

Le_mar , =D> =D> =D> =D> =D> =D> ?

Nie chodzi o optymalizacje, tylko o czyszczenia komputera , z zbędnych plików no i jakieś pozostałości w rejestrze po programach odinstalowanych...

Następnym razem, proszę upewnij się o jaki program chodzi.

(Le_mar) #10

Ok

oklaski przyjmuję, nie chodzi o konkretny program, ale bardziej ogólnie (sam czasem używam CCleaner lub One Care)

autor jest sceptyczny co do tego typu programów i tylko tyle :]

pozd.

(XMan) #11

CCleanera używam przeszło kilka lat - nigdy nie robiłem żadnej kopii i nigdy mnie nie zawiódł :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.09.600

Wystarczy :

U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Dla początkujących polecam przed czyszczeniem utworzenie tzw. punktu przywracania systemu.

Wszystkiego nie czyści ale które programy wszystko czyszczą ?

Do niego polecam RegCleaner / na komputerach z procesorami wielordzeniowymi nie działa / :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.3.0.780

Obecnie w jego miejsce używam Eusing Free Registry Cleaner :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... leaner+1.8

(Poniaatowski) #12

Ale my mowimy o CCleanere,a nie innych...

Więc trzymaj się tematu, bo to nie jest program do optymalizacji, tylko czyszczenia koputera z pozostałości po programach i naprawia rejestr/ usuwa w przypadku braku programu.

(Le_mar) #13

paracik

ok, a jaka jest Twoja opinia w temacie ?

spróbuj wnieść coś konstruktywnego :]

(Poniaatowski) #14

Le_mar , proszę bardzo.

Bardzo dobry program, banalna obsługa, nic przez 2 lata mi schrzanił - nie robiłem też kopii zapasowych, częste aktualizacje.

(Le_mar) #15

pararacik

to samo zrobisz używając narzędzi systemowych,

rejestr, przeczytaj spokojnie artykuł .

(Poniaatowski) #16

Ale ten program, jest dla początkujących osób które się nie znają...

Nie każdy musi mieć łeb taki jak Ty...

(Mishal) #17

Mimo wielu zapewnień, że kopia zapasowa zbędna, radzę ją robić.

Raz jeden (na 3 lata użytkowania CCleanera) z kopii zapasowej musiałam skorzystać.

Program znakomity, ale automat to automat.

(Siude) #18

Przeczytałem na spokojnie artykuł i moją uwagę zwróciły takie fragmenty :

" wielkość plików rejestru nie wpływa na wydajność ( szybkość operacji wykonywanych w rejestrze) "

" czyszczenie rejestru ma sens tylko z punktu widzenia rozwiązywania ewentualnych problemów z działaniem Windows. Gdy odinstalujesz niepotrzebny program bardzo prawdopodobne że założone przez niego wpisy w rejestrze zostały.."

Z tego wynika że programik pełni role sprzątaczki a nie wpływa na polepszenie pracy systemu ( zwiększenie szybkości ) - jak to tu i ówdzie można poczytać.

Czy ktoś odpowie mi na pytanie zawarte w poprzednim poście ?

(Mishal) #19

Zgadza się.

Dlatego nazywa się Cleaner a nie Optimizer.

Pozdrawiam :kawa:

(Siude) #20

No tak ale odnośnie programów służących do optymalizacji systemu spotkałem się z bardzo rożnymi opiniami a w niektórych przypadkach są one wręcz skrajnie odmienne. Gdzie u licha i z czyją pomocą mógłbym wreszcie ustalić prawdę ? Czyżby trzeba było samemu poterminowac nieco by do niej dojść ? A jeśli tak to jakim kosztem jeśli sie nie jest informatykiem ? Zawsze jestem nieufny co do skrajnych opinii choć jeśli chodzi o możliwości systemu w tym zakresie nie uważam by zasłyszane opinie były skrajne. Są one raczej rzeczowe i chyba jednak bardziej wiarygodne....