Wasze opinie o CCleane-rze

Witam ! Ponieważ dopiero rozpocząłem swoja batalię o wyczyszczenie kompa za pomocą CCleanera 2.09.600 - prosze o Wasze opinie na temat tego programu. Na początek wykonałem najłatwiejsze operacje i jestem pozytywnie zszokowany działaniem programu. Zanik pewności co do kliknięcia opcji “Napraw” pojawił się po sprawdzeniu ścieżek dostępu kiedy w wynikach pojawiło się :

amdcpu.exe- C:\Program Files\AMD\Athlon 64 Processor Driver\amdcpu.exe HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\amdcpu.exe

Wiem już że program tworzy kopię rejestru ale mimo wszystko mam obawy przed kliknięciem opcji “Napraw”. Wszak chyba chodzi o coś związane z procesorem…

Jak dla mnie program jest świetny jeszcze nigdy nie musiałem przywracać kopi rejestru a używam go już kilka lat.

ani razu nie miałem problemu z nim lecz nie usuwa wszystkiego!dobry do współpracy jest też RegCleanera

Zdecydowanie polecam, używam go od dłuższego czasu, i jak do tej pory żadnych problemów. :smiley:

A co powiecie na temat odkurzacza?

OK - dzięki ! Czyli Waszym zdaniem mogę śmiało naprawiać podaną wyżej ścieżkę dostępu mimo że pewnie ma coś wspólnego z procesorem ? Wybaczcie może dla Was naiwne pytania ale wierzcie - wyznaję zasadę - kto pyta nie błądzi ( i unika kłopotów ) :slight_smile:

A ja kiedyś czytałem coś takiego

http://www.pcworld.pl/artykuly/57126/Mi … zacji.html

CCleaner to świetny program, nawet w nim nie tworzę kopii rejestru, bo nigdy mi niczego nie zepsuł na xp-ku, ale na viście nie wiem czemu po jego użyciu komp nie poprawnie się wyłączał, więc utwórz kopię rejestru. :slight_smile:

Le_mar , =D> =D> =D> =D> =D> =D> ?

Nie chodzi o optymalizacje, tylko o czyszczenia komputera , z zbędnych plików no i jakieś pozostałości w rejestrze po programach odinstalowanych…

Następnym razem, proszę upewnij się o jaki program chodzi.

Ok

oklaski przyjmuję, nie chodzi o konkretny program, ale bardziej ogólnie (sam czasem używam CCleaner lub One Care)

autor jest sceptyczny co do tego typu programów i tylko tyle :]

pozd.

CCleanera używam przeszło kilka lat - nigdy nie robiłem żadnej kopii i nigdy mnie nie zawiódł :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.09.600

Wystarczy :

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Dla początkujących polecam przed czyszczeniem utworzenie tzw. punktu przywracania systemu.

Wszystkiego nie czyści ale które programy wszystko czyszczą ?

Do niego polecam RegCleaner / na komputerach z procesorami wielordzeniowymi nie działa / :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.3.0.780

Obecnie w jego miejsce używam Eusing Free Registry Cleaner :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … leaner+1.8

Ale my mowimy o CCleanere,a nie innych…

Więc trzymaj się tematu, bo to nie jest program do optymalizacji, tylko czyszczenia koputera z pozostałości po programach i naprawia rejestr/ usuwa w przypadku braku programu.

paracik

ok, a jaka jest Twoja opinia w temacie ?

spróbuj wnieść coś konstruktywnego :]

Le_mar , proszę bardzo.

Bardzo dobry program, banalna obsługa, nic przez 2 lata mi schrzanił - nie robiłem też kopii zapasowych, częste aktualizacje.

pararacik

to samo zrobisz używając narzędzi systemowych,

rejestr, przeczytaj spokojnie artykuł .

Ale ten program, jest dla początkujących osób które się nie znają…

Nie każdy musi mieć łeb taki jak Ty…

Mimo wielu zapewnień, że kopia zapasowa zbędna, radzę ją robić.

Raz jeden (na 3 lata użytkowania CCleanera) z kopii zapasowej musiałam skorzystać.

Program znakomity, ale automat to automat.

Przeczytałem na spokojnie artykuł i moją uwagę zwróciły takie fragmenty :

" wielkość plików rejestru nie wpływa na wydajność ( szybkość operacji wykonywanych w rejestrze) "

" czyszczenie rejestru ma sens tylko z punktu widzenia rozwiązywania ewentualnych problemów z działaniem Windows. Gdy odinstalujesz niepotrzebny program bardzo prawdopodobne że założone przez niego wpisy w rejestrze zostały…"

Z tego wynika że programik pełni role sprzątaczki a nie wpływa na polepszenie pracy systemu ( zwiększenie szybkości ) - jak to tu i ówdzie można poczytać.

Czy ktoś odpowie mi na pytanie zawarte w poprzednim poście ?

Zgadza się.

Dlatego nazywa się Cleaner a nie Optimizer.

Pozdrawiam :kawa:

No tak ale odnośnie programów służących do optymalizacji systemu spotkałem się z bardzo rożnymi opiniami a w niektórych przypadkach są one wręcz skrajnie odmienne. Gdzie u licha i z czyją pomocą mógłbym wreszcie ustalić prawdę ? Czyżby trzeba było samemu poterminowac nieco by do niej dojść ? A jeśli tak to jakim kosztem jeśli sie nie jest informatykiem ? Zawsze jestem nieufny co do skrajnych opinii choć jeśli chodzi o możliwości systemu w tym zakresie nie uważam by zasłyszane opinie były skrajne. Są one raczej rzeczowe i chyba jednak bardziej wiarygodne…