Wasze opinie o pentium 4

Zależy jaki masz socket, jeżeli 775 to spokojnie możesz kupować Dual Core/Core 2 Duo

Ja mam P4 651 z 2Mb cache i na niego nie narzekam, chodz wiem żę mój pentium z zegarem 3.4 GHz przegrałby z kretesem z najsłabszym dual-core.;/

@Fermerro, w jednym by twój P4 nie przegrał, w dekodowaniu filmów dvix jest prawie tak szybki jak C2D :wink:

zależy jaki chipset płyty i co obsługuje bo wiele płyt z s775 nie obsłuzy C2D…

jak wiemy prawie robi wielką różnicę, i do C2D to ma przepaść wydajnościową we wszystkim… nawet dzisiejsze celerony na conroe-l są wydajniejsze od P4…

he i tu się troszkę mylisz, w divx P4 bije C2D o 1sec :lol: W win-rar C2D bije P4 o 32sec gdzie reszta procków zostaje daleko w tyle. Test masz tu

A czy zna ktoś z was jakąś stronę, na której opisana jest technologia Intela Duo? Czy mam rozumieć, że Duo o taktowaniu 2GHz rowna się co procek 4 GHz? :>

:stuck_out_tongue:

nie, taktowania tego proca się nie mnoży ani nie dodaje, to są po prostu dwa rdzenie taktowane zegarem 2GHz każdy

to Ty się mylisz, patrzyłeś się na taktowania tych proców? :stuck_out_tongue: zegar w zegar P4 przegrywa z kretesem…

@piotrekplay, nie mówię że P4 jest najlepszy, każdy wie że to nie udany procesor i ma wiele wad, ale każda rzecz zamiast wad ma też zalety :wink:

P4 jest nie udanym procesorem, fakt, ale nadaje się do nie których rzeczy.