Wasze opinie o pentium 4

Witam ponownie,

mój kolega twierdzi, że pentium 4 “jest dobry” napiszcie swoje opinie o pentiumie 4 to może (mam nadzieje) zmieni zdanie.

Dobry do czego?

tak nodi Pentium 4 HT 4,6ghz 64-bit!

block to jest właśnie ten kolega…

do przegrzewania dobry :stuck_out_tongue:

Jaki by nie był pIV to procesory przestarzałe i mocno grzejące się. Do pracy biurowej i starszych gier(np quake4 zależnie do reszty sprzętu) jeszcze jak znalazł ale te dziadki nie zadowolą cię chyba że masz coś naprawdę starego i chcesz dokonać upgrade’u tanim kosztem.

ten procek bierze od cholery mocy, u kuzyna widziałem w everescie że potrzebuje on 135w (p4 HT 3GHz )mocy :mrgreen: :mrgreen:

z tego co mi wiadomo to można by zasilić tym ze dwa dwu rdzeniowe z taktowaniem rdzenia koło 2Ghz :mrgreen:

procek był dobry ale parę lat temu teraz są lepsze :smiley:

ps

niepodniecaj sie tak Block…

Heh… wez głęboki oddech :smiley: będę tak pisał bo takie jest moje zdanie na ten temat a skoro jesteś zadowolony to masz zaległości, zobacz sobie jak w porównaniu chodzi przeciętny procesor dwurdzeniowy nie mówiąc o poborze mocy i wydzielaniu ciepła.

block , na forum nie krzyczymy. Wyłącz CapsLocka, wciśnij przycisk Edytuj przy swoim poście i napisz go jeszcze raz, poprawnie (przy okazji popraw błędy ortograficzne i interpunkcyjne)

Pentium 4 - nieudany procesor intela z serii netburst , pobiera dużo prądu i okropnie się grzeje. Zegar w żaden sposób nie odzwierciedla wydajności. Jeśli chodzi o procesory jedno rdzeniowe tutaj nie ma się co zastanawiać, AMD Athlon 64 biły P4 na łeb przy niższym zegarze, mniejszym poborze mocy oraz mniej się grzały. Niedawno do wydajnych procesorów jedno rdzeniowych doszyły Celerony oparte na Conroe-L.

P4 to przereklamowany ■■■■, za który intel ciągnął od groma pieniędzy

wystarczy spojrzeć na avator, nowa grupa fanów: “Pentium 4” obawiam się jednego że, to będzie najwęższa grupa z możliwych 8)

Jak wiesz drogi @Block jest pewien fakt który odrzuca dużą część ludzi od nazwy “Pentium” wiesz jaki? taki: “Pentium 4, Pentium D”

Wiesz dlaczego ? Bo: od samych początków istnienia, Pentium 4 Willamette był bardzo słaby. Wersje 1.4Ghz, 1.5Ghz były słabsze w testach od swojego poprzednika Pentium 3, nie mówiąc tu już o AMD który lekko bił go na głowę. Kolejne wersje ( też się grzały, żarły dużo prądu, ale wreszcie były szybsze niż Pentium 3, mianowicie P4 1.7Ghz - 2.2Ghz, tutaj już troszkę wygrywał z AMD. Potem był Northwood które używałem przez parę dobrych lat. później był M, Gallation, no i wreszcie twój Prescott, niestety ten procek też się grzał, i był mało wydajny, lecz na tamte lata to wystarczało. I szczerze mówiąc cała ta rodzina Pentium od Willametta po Presler i Smithfield była nie udana. Dopiero Pentium Dual-Core to tani, podatny na O/C procesor, nie mówię o wydajności bo mogła by być lepsza, no ale cóż nie ma nic za darmo.

Pozdrawiam.

:lol:

toć on wydajność ma bardzo wysoką nawet przy niskich zegarach, od C2D różni go tylko mniejsza ilość pamięci Cache L2 ale na wydajność w grach to praktycznie nie wpływa, gdzieś były testy Pentium DC vs C2D 2&4MB cache i zegar w zegar wydajność wiele nie odbiegała od C2D 4MB L2 :slight_smile:

block nie trzeba być użytkownikiem P4 żeby wiedzieć co on “potrafi” a jak się nie ma pojęcia o hardware to się nie odzywa tylko siedzi cicho…

Nie mówię że jest słaby :slight_smile: sam go używam i wiem na co go stać, tylko żeby był jeszcze troszkę wydajniejszy, wtedy nie był by brany za “Procek do biura” bo właśnie gdzieś w jakimś czasopiśmie widziałem że Celeron i ten procesor nadaje się jedynie do biura, wiadomo że tak nie jest, ale gdyby był troszkę wydajniejszy to na pewno by ludzie z czasopisma X nie mówili by tak o nim.

he ten test też widziałem, i tak naprawdę dzięki niemu kupiłem ten procesor, bo wahałem się nad Pentium D. Ale to było już dawno.

Pozdrawiam.

a jam Pentium 4 HT 3.4 GHz i jestem zadowolony :smiley: Jest kilka plusów.

-w zimę w ogóle nie odkręcam kaloryfera w pokoju

-chodzą mi wszystkie gry (rzadko gram) a komputer ma już 2,5 roku

-dobrze się z nim pracuje

-jak na razie jest niezawodny

PZDR

P4 to grzałki z pustymi Mhz :wink:

Potwierdzam. Niestety jestem nieszczęsliwym posiadaczem tego wynalazku (choć do prac biurowych on wystarcza)

to na nim chodzi word? :stuck_out_tongue:

miałem celerona (gorszy p4) i musze powiedzieć że byłem zadowolony!

podkręciłem go o ledwo 200MHz

wzrost jaki zauważyłem to tylko temp. :slight_smile: wydajność spadła…

jakbym miał wybierać P4 3GHz a AMD Athlon 2000+

wybrał bym athlona bo w końcu jest lepszy…

P4 strasznie blokuje grafe… lepszej karty niż GF FX 5200 nie opłaca się dawać bo proc ją blokuje (P4 nawet blokuje GF MX :stuck_out_tongue: wiem bo sprawdziłem)

Miałem P4 i nie powiem by był aż tak zły (przynajmniej przez jakiś rok, dwa). Był dobry tylko strasznie się grzał (nawet do 80-90*C, choć to może moja wina bo przez 5 lat nie nakładałem pasty termoizolującej :mrgreen: ) Miałem jeszcze ten stary model, na soket 478, nie wiem jak jest z tymi pod soket 775.

Na pewno Athlon nie jest szybszy! Athlon64 z zegarem 2000MHz wydajnością porównywalny jest z P4 Prescot 3000Mhz.

Mam P4 i nie narzekam. Ale zaczynam się zastaniwać nad zmianą na Duo. I tu pojawia się pytanie czy na płycie gigabyte od P4 będę mógł zainstalować procek z rodziny Intel Duo?