Wasze serwisy do sprawdzania pogody

Cześć. Z jakich serwisów “pogodowych” w Internecie korzystacie i najczęściej mają dużą trafność (sprawdzają się ich prognozy itp.)? Chodzi o pogodę w miastach PL, na 2-5 dni do przodu. Wiem, że w XXI wieku pogodę nawet na drugi dzień ciężko “trafić” ale…niby pełno tego w necie, ale jak widzę na WP pogodę w Zakopanem np. 22 i słońce, a w tej samej chwili na np. Google pogoda 28 i burze…Pzdr.

Ja sprawdzam pogodę na:

http://www.foreca.pl

http://www.twojapogoda.pl

http://www.pogodynka.pl

Jak dla mnie to najbardziej trafną prognoze pogody ma http://www.pogodynka.pl i http://www.accuweather.com/

Prognoza to prawie to samo co przepowiednia. Prawdopodobieństwo sprawdzenia się owej przepowiedni zależy między innymi od tego na ile dni w przód pogoda jest przepowiadana. Przykładowo jeżeli prognoza na jutro ma prawdopodobieństwo 80% to na pojutrze może mieć już 60%, a za 3 dni to i nawet mniej, może nawet 0%. Tak samo jak nie ma 100% prognozy tak samo nie ma 100% serwisu przepowiadającego pogodę. Ten jest dość dobry, więc możesz sobie porównać jak wygląda sprawdzalność owych prognoz w porównaniu z innymi serwisami.

http://uk.weather.com/

Najpewniejszym rozwiązaniem jest podglądanie pogody codziennie czy coś się nie zmieniło.

Ja używam: http://www.meteo.pl/ (90% trafności), a dziś jeszcze dodatkowo: http://www.pogodynka.pl/polska/radary (100%!)

Otóż to! http://www.meteo.pl czy jak w niektórych kręgach nazywają “ICM” jest rewelacyjnym, profesjonalnym serwisem meteo.

Inne to tylko pogodynki…

Swego czasu pracowałem w firmie budującej i naprawiającej drogi. W okresie jesienno-zimowym mieliśmy mnóstwo zleceń od miasta na łatanie dziur w jezdni. Problem był taki że asfalt można kłaść przy temp. min. +5st. C. Tylko skąd wiedzieć czy np. na jutro umawiać robotników na robotę czy może będzie 0st C (lub mniej)? I tu właśnie pojawił się “ICM” czyli http://www.meteo.pl

Nie dość że trafność opadów i mrozów pokazywał z najwyższą skutecznością ( a przetestowaliśmy wiele!) to jeszcze ilość różnych danych jakie podaje jest rewelacyjna. Polecam wszystkim.

Ja zazwyczaj wybieram “PROGNOZA POGODY - MODEL UM - Siatka: 4km. Długość prognozy 60h.” i nawet przewidywane zachmurzenie się sprawdza z dokładnością do 30 min. (dziś też. wczoraj sprawdzałem a dziś mi się ładnie potwierdza).

też polecam http://www.meteo.pl/

http://www.accuweather.com/en/pl/poland-weather

http://www.tvnmeteo.pl/mapy/polska,37.html

Również na Operze mini w komórce.

Na obu serwisach należy ustawić swoją miejscowość.Ustawienia dot. miejscowości są zapamiętywane przy kolejnych wizytach.

Po komentarzach w temacie spróbuję

http://www.meteo.pl

Na komputerze działa OK.

Sprawdziłem na operze mini w komórce,ale nie za bardzo.Brakuje u mnie obsługi flash i może czegoś jeszcze.

http://new.meteo.pl/

A dla prognozy na dłuższy termin - http://pogoda.interia.pl/

Jeśli chodzi o pogodę, to AccuWeather,

zaś aktualna sytuacja burzowa w Polsce to KLIK.

Od burz osobiście wolę

http://grzmot.wordpress.com oraz http://burze.dzis.net :wink:

Accuweather czy The Weather Channel i ta prognoza to pic na wodę. Zapowiadali nie raz burze przez 2h a u mnie parno i słońce, żadnej chmurki na niebie. z WeatherBug jest trochę lepiej, pogodynka.pl chyba wypada najlepiej.

Aktualnie patrzę tylko na mapy radarowe w programie The Weather Channel. Mniej więcej widzę i wiem co się będzie działo za 4-8h.

Jeśli umiesz czytać z wykresów to http://new.meteo.pl ( jest też aplikacja na Androida, z której sam korzystam).

A ponadto:

http://burze.dzis.net

http://www.burzenadpolska.pl

http://www.gdziejestburza.pl

http://www2.blitzortung.org/Webpages/in … bpage_0=15