Watch Dogs 2 PC - tnie się, tylko ta jedna gra, reszta działa dobrze

Sprawdziłem na stronie mój komputer na stronie: https://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/watch-dogs-2/13449
gra zacina się, chwilę działa dobrze, potem jest nagła ścina, potem znowu dobrze, i tak w kółko.
Niby spełniam wymagania. GTX 1050Ti 4GB, 16GB RAM, i5-8400 2.8GHz.
Jakieś pomysły? Przy innych wymagających grach wszystko jest ok.

Aktualne sterowniki?

Do karty graficznej tak, o tym pomyślałem właśnie i zaktualizowałem. Ustawiłem też w ustawieniach nvidi maksymalną wydajność przy watch dogsie 2

Jaki system operacyjny wersja 2004?

windows 10 home, oryginalny oczywiscie. Zmieniony na czysty bez zadnych fabrycznych dodatkow msi. Ale widzę że jakas aktualizacja jest do zrobienia. Zaktualizuję windowsa.

Jeśli nie masz wersji 2004 to uaktualnij.
Spróbuj ze sklepu Microsoft pobrać Xbox Game Bar, włącz grę, potem Win+G ,włącz tryb gry i sprawdź działanie.

Każda nakładka to tylko dodatkowe zmulenie. tak że nie spodziewałbym się spektakularnych efektów poza denerwującym paskiem i durnymi powiadomieniami oczywiście.

Objawy przypominają wyczerpanie pamięci RAM systemowej lub GPU.
Próbowałeś zmniejszyć ustawienia odpowiedzialne za tekstury i jakość modeli?

Windows aktualny. Sterowniki karty graficznej aktualne.
Niestety to nie rozwiązało problemu.
Jakość grafiki w grze ustawiłem na niską, jakość tekstur też na niską. W ustawieniach nvidi suwakiem tam gdzie jest jakość i wydajność, ustawiłem suwakiem na wydajność. I dalej to samo. Chwila jest normalnie potem kilkusekundowa ścina.
Pamięć RAM 16 GB, wykorzystanie w trakcie gry 50%
Wykorzystanie CPU 100%, ale w trakcie ściny jak zrobiłem ctrl+alt+del, to mi pisało w Monitorze zasobów 135% wykorzystania procesora.
Wykorzystanie GPU wg xbox game bar: 90%, w ctr+alt+del: 100%
Optymalne ustawienia gra ustawia sama na średnie. Zmienilem na niskie a ściny występują.

No ale przycinki są tylko wtedy gdy właśnie cpu jest wykorzystany w 100%

Odinstaluj Nvidia experience i sam ustaw uwtawienia graficzne w grze.

Masz powód. CPU Ci nie wyrabia.

No, ale wymagania niby spełnia. Producent watch dogsa zaniżył wymagania?

Wymagania określają zwykle czy można uruchomić grę i w miarę płynnie (>= 30FPS) pograć.

Powyłączaj oprogramowanie działające w tle, np. przeglądarki internetowe, pakiety biurowe, stimy, oridżiny i cały ten szajs poza minimum niezbędnym do odpalenia tej gry. Może to poprawić wydajność.

Za pomocą np. programu HWinfo sprawdź czy komponenty komputera się nie przegrzewają, przegrzewający się procesor lub karta może bardzo negatywnie wpływać na wydajność komputera.

Dla mnie śmierdzi za dużym draw distancem.

Warto by wykluczyć czy to nie bum na darmowe rozdawanie wczoraj.

Udało się komuś naprawić ten błąd? Ja mam taki sam tylko przy watch dogs 1… Nie mam bladego pojęcia czemu tak się dzieje, aktualizacje mam pobrane. Zacina sie co 10 sekund i tak w kółko…

PC:
Razen 5 3600
RTX 2060
16GB ram

Throttling?

@DajWunglaBoLagi Zobacz coś z tego:
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Watch_Dogs#Issues_fixed
https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Watch_Dogs#Low_frame_rate

1 polubienie