Water Cooling

Siemka

Długo nad tym myślałem i chciałbym przejść z AC na WC i czy moglibyście mi pomóc z doborem bloczków,chłodnicy,rezerwuaru i pompki najlepiej na 12V. Co do chłodzenia to po świętach chciałbym dokupić bloczki na CPU i NB potem dorzucić na GPU i RAM.

MOBO - ASROCK M3N78D (AM3)

GPU - XFX Radeon HD 6850

Jak na razie w WC jestem noobem ale z czasem nabiorę doświadczenia :slight_smile:

Dla GPU o blok raczej będzie ciężko, jedyne co mi do głowy przychodzi to blok od Koolance, ale raczej ciężko będzie znaleźć to gdzieś do kupna i jeśli nie masz referencyjnego PCB to może być słabo z zamocowaniem.

Napisz jaką masz budę i mniej-więcej ile chcesz przeznaczyć i jaki konkretnie proc będziesz chciał ochłodzić.

Buda jest w przebudowie starego big tower’a procek jest AMD Athlon x3 @ x4 ale mam zamiar kupić Phenoma x6 :wink: wszystko standardowo będzie OC :wink: nie wiem czy referencyjne PCB wychodziło od AMD pod grafe. Kasa to tak aby się zmieścić od 200 zł do 450 zł

W tym budżecie z LC się nie zmieścisz raczej

chłodnia to nie problem :slight_smile: największy problem to jest z bloczkami pod wszystko na razie tylko CPU i NB do MOBO potrzebuje. Większość rzeczy może być używana prócz pompki bo to część najbardziej podatna na uszkodzenia. Więc koszty się już redukują.

Na NB raczej nie znajdziesz nic, tylko topowe mobasy. Chyba że sam cos wyskrobiesz

Nie jestem mistrzem w obróbce i skrawaniu więc to raczej chyba wchodzi bo nie mam wiertarki CNC, mam za to stołową ale też z nią nic nie wyskrobię. Jak bym miał jakąś instrukcje to było by dużo łatwiej. To chociaż zapodaj jakiś bloczek na CPU i pompkę bo chłodnice to myślę że wezmę od samochodu albo motoru :slight_smile:

https://www.cooling.pl/ek-water-blocks- … gory=28_57

albo cos mocniejszego

https://www.cooling.pl/swiftech-mcp35x- … gory=28_57

Węże - jak chcesz jakiś kolor to lepiej wziąć kolorowy wąż niż się bawić w syfiący kolorowy płyn, złączki różne, ale z tego jak czytałem to pozniej i tak wymienisz na złączki bitsa :wink:

wiesz co wolę wąż przezroczysty i do tego żółty płyn UV tylko taki to ciężko znaleźć :frowning:

Tak, tylko że układ się usyfi i później móże być nie za ciekawie, barwione płyny syfią układ

a gdyby filtr wsadzić do układu to wtedy barwnik się wyczyści? a co do tej pompki to z akwarium nie była by mocniejsza?

Byłaby może mocniejsza ale nie wiem jak to się sprawdzi, możesz też wąż ogrodowy użyć ;p A z filtrem co nie wiem, bo nie czytałem żeby ktoś użył filtra.

nie no wąż to nie ogrodowy xD kumpel ma na zbyciu pompke od akwarium i powiem że w instrukcji jest w miarę :slight_smile: 800l\h tylko zatapialna i pod 220V to jest ten 1 minus chociaż dla mnie to w tym przypadku bez znaczenia gorzej znaleźć wydajny bloczek pod CPU i NB :cry: