Water Cooling

(Djsobol16) #1

Siemka

Długo nad tym myślałem i chciałbym przejść z AC na WC i czy moglibyście mi pomóc z doborem bloczków,chłodnicy,rezerwuaru i pompki najlepiej na 12V. Co do chłodzenia to po świętach chciałbym dokupić bloczki na CPU i NB potem dorzucić na GPU i RAM.

MOBO - ASROCK M3N78D (AM3)

GPU - XFX Radeon HD 6850

Jak na razie w WC jestem noobem ale z czasem nabiorę doświadczenia :slight_smile:

(sla17) #2

Dla GPU o blok raczej będzie ciężko, jedyne co mi do głowy przychodzi to blok od Koolance, ale raczej ciężko będzie znaleźć to gdzieś do kupna i jeśli nie masz referencyjnego PCB to może być słabo z zamocowaniem.

Napisz jaką masz budę i mniej-więcej ile chcesz przeznaczyć i jaki konkretnie proc będziesz chciał ochłodzić.

(Djsobol16) #3

Buda jest w przebudowie starego big tower’a procek jest AMD Athlon x3 @ x4 ale mam zamiar kupić Phenoma x6 :wink: wszystko standardowo będzie OC :wink: nie wiem czy referencyjne PCB wychodziło od AMD pod grafe. Kasa to tak aby się zmieścić od 200 zł do 450 zł

(sla17) #4

W tym budżecie z LC się nie zmieścisz raczej

(Djsobol16) #5

chłodnia to nie problem :slight_smile: największy problem to jest z bloczkami pod wszystko na razie tylko CPU i NB do MOBO potrzebuje. Większość rzeczy może być używana prócz pompki bo to część najbardziej podatna na uszkodzenia. Więc koszty się już redukują.

(sla17) #6

Na NB raczej nie znajdziesz nic, tylko topowe mobasy. Chyba że sam cos wyskrobiesz

(Djsobol16) #7

Nie jestem mistrzem w obróbce i skrawaniu więc to raczej chyba wchodzi bo nie mam wiertarki CNC, mam za to stołową ale też z nią nic nie wyskrobię. Jak bym miał jakąś instrukcje to było by dużo łatwiej. To chociaż zapodaj jakiś bloczek na CPU i pompkę bo chłodnice to myślę że wezmę od samochodu albo motoru :slight_smile:

(sla17) #8

https://www.cooling.pl/ek-water-blocks- … gory=28_57

albo cos mocniejszego

https://www.cooling.pl/swiftech-mcp35x- … gory=28_57

Węże - jak chcesz jakiś kolor to lepiej wziąć kolorowy wąż niż się bawić w syfiący kolorowy płyn, złączki różne, ale z tego jak czytałem to pozniej i tak wymienisz na złączki bitsa :wink:

(Djsobol16) #9

wiesz co wolę wąż przezroczysty i do tego żółty płyn UV tylko taki to ciężko znaleźć :frowning:

(sla17) #10

Tak, tylko że układ się usyfi i później móże być nie za ciekawie, barwione płyny syfią układ

(Djsobol16) #11

a gdyby filtr wsadzić do układu to wtedy barwnik się wyczyści? a co do tej pompki to z akwarium nie była by mocniejsza?

(sla17) #12

Byłaby może mocniejsza ale nie wiem jak to się sprawdzi, możesz też wąż ogrodowy użyć ;p A z filtrem co nie wiem, bo nie czytałem żeby ktoś użył filtra.

(Djsobol16) #13

nie no wąż to nie ogrodowy xD kumpel ma na zbyciu pompke od akwarium i powiem że w instrukcji jest w miarę :slight_smile: 800l\h tylko zatapialna i pod 220V to jest ten 1 minus chociaż dla mnie to w tym przypadku bez znaczenia gorzej znaleźć wydajny bloczek pod CPU i NB :cry: