Waterfox Classic po polsku

Sląd pobrać Waterfox Classic po polsku? Na stronie tego programu, Waterfox cięzko znaleźć pliki z językowe. Chodzi o najnowsza wersję dostepną na stronie. Obsługuje ta przegladarka stare i nowe Dodatki.

Najlepiej poczytać o spolszczaniu waterfox classic choćby tu: https://portable.info.pl/waterfox-portable/

Portable na macOS nie odpalę.

general.useragent.locale

tam pl-PL lub pl

z

about:config

W Waterfox Current:

intl.locale.requested

tam pl-PL lub pl

z

about:config

about:config” to taki URL z skarbnicą większości ustawień jak nie można ich wyklikać.


Pliki XPI kompatybilne z macOS musisz poszukać sam, ten na Windows lub GNU/Linux może nie działać wcale.

Pliki XPI są robione pod system czy przeglądarkę bo trochę to dziwne co piszesz?

Mogą być dalej robione pod platformę, Mozilla kiedyś miała pod każdą platformę inny plik XPI z językiem.

Wersja Firefox/Gecko 77 niby chyba porzuciła takie rozbicie ale ty masz wersje “56” a nie “68” (z możliwą aktualizacją na “78”).

Na razie mam Firefox-a:

Wchodzisz w narzędzia>opcje i na pierwszym ekranie wybierasz język polski. Domyślnie startuje w języku angielskim. Nie trzeba oddzielnych paczek.

Jakto nie?

Waterfox to darmowa (Open Source) przeglądarka internetowa oparta na Mozilla Firefox, dla 64-bitowych systemów Windows, Linux i MacOS.

Usunąłem pogrubienie i dodałem własne.