Wątpliwości co do działania programu Advanced SystemCare

Kilka dni temu zainstalowałem program Advanced SystemCare Free 6.07.160. Gdy moduł Malware Removal skanuje komputer (Lenovo ThinkPad Edge 0301GBG; Windows 7, 64 bit), pokazują się nazwy elementów aktualnie skanowanych. Niektóre nazwy brzmią niepokojąco: Trojan.Win32/Agent, Trojan.Trace, Trojan.Win32/Vundo, Trojan-spy.Banker. Jednak skanowanie wypada pozytywnie, co program obwieszcza uśmiechniętą buźką. Komputer i dostęp do internetu mam dopiero od ok. dwóch lat, więc wszystkiego dopiero się uczę. Nie wiem czy mam się niepokoić, że program pokazuje, że skanuje trojany, choć nie alarmuje o zagrożeniach i kończy skanowanie z wynikiem pozytywnym. Według mnie komputer mam czysty. Regularnie skanuję programami: Malwarebytes Anti-Malware, Defender, HitmanPro. Skanowania nie wykrywają żadnych zagrożeń. Do ochrony komputera używam Zapory systemowej, Avasta i ThreatFire. Z internetem łączę się za pomocą modemu LTE Huawei (Cyfrowy Polsat). Czyszczę też system i aktualizuję na bieżąco. Chciałbym więc upewnić się czy tak jak myślę - nie mam się o co martwić. Może to co program pokazuje w skanowaniu jako trojany, to są elementy aplikacji antywirusowych? Jak dotąd nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów - typu spowolnienie działania systemu, czy zbyt duży transfer danych.

Podobny problem opisuje pewien użytkownik na: http://windows7forum.pl/czy-win32-agent … ny-18888-t

Jakieś dwa tygodnie temu musiałem system stawiać na nowo, ponieważ co kilka minut byłem wylogowywany do ekranu startowego, ale nie łączę tego raczej z ewentualnymi wirusami czy trojanami, tylko z pewnymi moimi modyfikacjami w usługach i autostarcie, mającymi na celu przyspiesznie rozruchu systemu, albo z działaniem aplikacji Ashampoo WinOptimizer, pobranej z dobreprogramy.pl, a która to aplikacja, czyszcząc rejestr, usuwała u mnie rzeczy, które nie powinny być usuwane. Wszystkie darmowe programy zainstalowane w moim systemie pochodzą z dobreprogramy.pl, prócz aplikacji Hamster Free EbookConventer i Update Checker.

Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości.

Przecież po zakończeniu skanowania masz informację, że niczego nie wykrył.

Po prostu ten skaner pokazuje nazwę wyszukiwanego wirusa.

Wyświetlana nazwa wirusa znaczy tylko tyle, że w tym czasie właśnie tego wirusa szuka, ale to nie znaczy, że system jest zainfekowany.

Bardzo dziękuję za fachową poradę i uspokojenie moich wątpliwości. Jakoś nie wpadłem na to, że może wyświetlać nazwę wirusa, którego szuka. Teraz wszystko wydaje się banalnie proste, jak dwa razy dwa. Jak to mówią najciemniej pod latarnią… Cieszę się, że ktoś “pochylił się” nad tym moim małym problemem. Znalazłem tu na dobreprogramy.pl wiele świetnych, darmowych programów, z których jestem niezmiernie zadowolony, a jeszcze dwa razy otrzymałem ważną fachową poradę. Jak to dobrze, że istnieje ten portal i życzliwi ludzie, którzy go tworzą i bezinteresownie pomagają mniej doświadczonym w obsłudze komputera. Aż chce się wierzyć w Człowieka! Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam! =D>