WAV - MP3 w K750i (2GB)

Więc jest tak ;] wrzucam sobie muzykę na kartę pamięci (2GB) no ale zaczynam już odczuwać brak miejsca ;] myślałem nad kupieniem karty 4 GB ale po 1 nie jestem pewny czy nie będzie zacinek itd. a po 2 w obecnej chwili mam inne wydatki no więc kombinuje i przypomniało mi się że gdzieś słyszałem że muzyka w formacie .WAV zajmuje mniej miejsca od MP3. Słyszałem, ale nic na ten temat nie wiem… więc jak to jest? Opłaca się konwertować? (jeśli tak to jaki najlepszy program do masowego kowertowania MP3 - WAV) no i czy jest duża strata jakości odtwarzanego dźwięku? Na moje 2GB wchodzi ok. ~ 300 mp3 … ile wejdzie tych piosenek w formacie wav?

guzik prawda. wav to kompresja bezstratna, zajmująca dużo miejsca, zaś mp3 to kompresja stratna, pozwalająca jednak zaoszczędzić miejsce. Przykładowo 11 sekund piosenki zapisanej w formacie WAV zajmuje 1,88MB, zaś ten sam fragment zapisany w MP3 zajmuje 175KB miejsca. dodam, że jest to ten sam fragment z tym samym bitrate’em (128kbps).

Czy jest w takim razie jakiś inny kodek pozwalający zaoszczędzić miejsce a jest jednocześnie obsługiwany przez większość odtwarzaczy i telefonów oraz nie powoduje strat w jakości dźwięku? Co powiecie w takim razie o *wma ? czy to by było dobre rozwiązanie?

alzajac , nie wiem, czy format OGG odtwarza większość komórek (bardzo wątpię), ale jest to format pozwalający zaoszczędzić miejsce przy dobrej jakości dźwięku.

duża większość odtwarza :slight_smile: a jest jakiś konwerter żeby można było sporo plików na raz konwertować?